| M4RK a întrebat:

Pentru ce este google chrome?

Răspuns Câştigător
| astertix09 a răspuns:

Este un browser precum internet explorer, firefox, opera, safari, etc.
unul din avantaje este că atunci când ai o conexiune rapidă la internet, o pagină cu scripturi java se poate încărca dintr-o dată și nu în modul clasic, așteptând să se încarce fiecare element.
sugestiile de căutare apar în timp ce tastezi în bara de adrese cuvântul
fiecare pagină de chrome se are un spațiu separat în ram, astfel încât dacă se blochează poți închide doar pagina respectivă din task manager.

3 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Pe linga ce a spus asterix, chrome e "fulger" fata de restul, dar are si un dezavantaj... nu poti instala add-ons-uri ca la mozilla.

| ☼loli☼ a răspuns:

Eu pe asta il folosesc big grin imi place ca are multe teme, acum am una cu roz laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E un browser asemanator ca internet explorer sau firefox, dar e mult mai simplu de folosit si e mai rapid.