| Cher22 a întrebat:

Plss expresii artistice despre foc. FundA

4 răspunsuri:
| Aly2 a răspuns:

Focul este starea de tranziţie între materie şi energie.
Focul este energia căldurii, bucuriei şi sexualităţii pasionale.
Focul este un agent al dezintegrării şi transformării energiei care reduce structurile la stări mai simple. Focul este o descătuşare de energie pe care o putem observa privind dansul formelor şi mişcărilor flăcării.

| theorizer a răspuns:

Ti-ai dat foc la valiza, te joci cu focul, scoti castanele din foc cu mana altuia, ai turnat gaz pe foc, e doar un foc de paie

| LonelyGirl15 a răspuns:

Focul ca un soare cald, atat de cald ca se poate topi in mana mea.
focul o raza a soarelui ce a picat din cer. UN ZEU/ZEITA a soarelui coborata pe pamant
focul cea mai frumoasa stare pe care o simti ceva minunat ceva se nu poate fi descris prin cuvinte