| Gufiii a întrebat:

"Prietenia este intotdeauna o responsabilitate placuta niciodata o oportunitate".
Cum comentati acest citat?happy

1 răspuns:
| anonimus44 a răspuns:

Poti sa te referi la faptul ca prietenia o traiesti cu placere ci nu pe interes.
[dai exemple ca prietenii nu pot fi cumparati, dai primul gen un prieten bogat care credea ca daca ii ofera obiecte prietenului sau poate sa se comporte cum vrea cu el ca oricum o sai fie prieten]
Poti sa vorbesti despre prietenia pe interes. [dai exemplu un baiat care este prieten cu cineva doar pentru ca acel baiat are mereu banii si ii cheltuie cu el]

Succes!

Întrebări recente