| ShaKuri a întrebat:

Prin ce tehnica a fost facuta piatra cubica? piatra dupa vechile bulevarde.

5 răspunsuri:
| Parintele a răspuns:

Este granit masiv.Se extrage din munte si se taie cu masini speciale.Nu este un semifabricat.

| Wtf9000 a răspuns:

Le spargeau cu ciocanul, si le finisau cu alte unelte.

| sese a răspuns:

ShaKuri:alea speciale erau barosul, ranga, fierastraul(pentru piatra) penele de lemn moale si apa din belsug. Cea mai dintre cele mai speciale masini a fost si este omul.

| ShaKuri explică:

Spune'mi te rog ce masini speciale se foloseau in sec 18?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu erau asa geniali in secolul XVIII, piatra se taia si acum mii de ani, cind s-au facut piramidele. Si in Cina si in Egipt si in America big grin