| Marius0012 a întrebat:

Rpede vreau niste comedii bune! fundita

Răspuns Câştigător
| DiannaDi a răspuns:

Eu ti-as recomanda super-hero.
Eu l-am privit de 4 ori si de fiecare data am ras cun gura pana la urechi

sau
little man, super filmulrolling on the floor
sau
How High happy

bafta. sper ca te-am ajutat.vizionare placuta:*

5 răspunsuri:
| educatie2021 a răspuns:

How high

American pie (toate mai putin ultimu, cam slabut)
Idiocracy
Acasa la coana mare 1 si2 (nu stiu numele in engleza)
Accepted
100 girls
40 Days and 40 Nights (2002)

100 Girls (2000)

Accepted (2006)

Ace Ventura: Pet Detective (1994)

Ace Ventura: When Nature Calls (1995)

After School Special (2003)

Ali G Indahouse (2002)

Big Momma's House (2000)

Big Momma's House 2 (2006)

Bio-Dome (1996)

Boat Trip (2002)

Bruce Almighty (2003)

Deuce Bigalow: European Gigolo (2005)

Dirty Deeds (2005)

Don't Be a Menace to South Central While Drinking Your Juice in the Hood (1996)

Dumb and Dumber (1994)

EuroTrip (2004)

Fun with Dick and Jane (2005)

Grandma's Boy (2006)

How High (2001)

Johnny English (2003)

Liar Liar (1997)

My Boss's Daughter (2003)

Nacho Libre (2006)

Not Another Teen Movie (2001)

Old School (2003)

Out Cold (2001)

Road Trip (2000)

She's the Man (2006)

Slackers (2002)

Soul Plane (2004)

The Dukes of Hazzard (2005)

The Long Weekend (2005)

The Longest Yard (2005)

The Other Half (2006/II)

The Wash (2001)

Tomcats (2001)

Van Wilder (2002)

Van Wilder 2: The Rise of Taj (2006)

White Chicks (2004)

Roadtrip

| specialistul97 a răspuns:

Home Alone,winking alea sunt cele mai bune filme de comedie

| Angelsergiuboy a răspuns:

Cu Jim Carry mori de ras

1 funda daca te-am ajutat

| AnneeQ a răspuns:

1.Bruno – probabil va fi considerata comedia anului 2009. Nu e de mirare avand in vedere ca Bruno nu este nimeni altul decat Sacha Baron Cohen, cel care i-a dat viata lui Borat. Bruno este practic un alt fel de Borat, insa de 10 ori mai haios. Situatiile sunt reale si comedia e la ea acasa.

2. Ice Age 3 – este un desen animat ce nu mai are nevoie de prezentare. A 3-a parte din serie, de aceasta data si in 3D. Il puteti vedea la cinema sau sa-l asteptati pe DVD, desi experienta 3D merita cu siguranta.

3. The Hangover – este comedia la care e imposibil sa nu razi daca prin preajma ai prieteni. Daca nu ai, tot nu ai cum sa nu razi, dar efectul e putin diminuat. O aventura de o noapte se transforma intr-un film al amintirilor si intr-una din cele mai bune comedii ale anului

4. Year One – Jack Black si Michael Cera ar trebui sa spuna totul. Trailerul face si mai mult de atat, iar filmul este cu siguranta o comedie de zile mari, ce-si poarta personajele prin perioade de mult apuse, insa cu un comic debordant.

5. Night At the Museum 2 – Ben Stiller face din nou un rol bun, intr-o comedie ce nu-si pierde savoarea primei parti, actiunea de aceasta data fiind mutata in muzeul Smithsonian

Comedii recente – de (re)vazut

1. Yes Man – regele comediei, Jim Carrey a iesit din nou la rampa. Este un film ce nu trebuie ratat, chiar daca seamana mult cu un alt film al sau:Liar, Liar

2. Sex Drive – o comedie cu adolescenti in stilul consacrat : pactul de pierdere a virginitatii inainte de facultate.

3. Superbad – au trecut deja vreo 2 ani de la lansare, dar e o comedie ce merita oricand revazuta. Seth Rogen si Jonah Hill fac roluri excelente.

Oldies but goldies – comedii de comedii
Mai jos aveti o lista de 10 comedii care nu trebuie ratate :

1. The Gods Must Be Crazy
2. The Party
3. Monty Python And The Holy Grail
4. Death At A Funeral
5. Home Alone
6. Meet the Parents
7. Robin Hood Men in Tights
8. Hot Shots
9. Anger Management
10. American Pie

| EduardTPU a răspuns:

Despicable.Me 2010
Grown. Ups 2010
Red 2010