| 123456 a întrebat:

care imi zice si mie de ce imi intra pc in stand-by cand sunt idle pe messenger adica cand nu mai ating mausu.( e laptop) nu pot fi decat cam o ora idle pe mess si apoi pc intra in stand-by si ies de pe messstraight face. am vazut la alti ca sunt si cate 10 ore idle mie nu-mi sta atata. vreo explicatie ceva? unde trebuie sa umblu la pc.

Răspuns Câştigător
| CataC a răspuns:

Salut
E o setare de economisire a bateriei, intai se stinge monitorul, apoi intra in stand by cu totul.
Se poate modifica in Control Panel>Sytem and security>Power options>Change plan settings (in windows 7).
Succes