| Anonymus3000 a întrebat:

Am niste prieteni care fac graffiti si folosesc cuvintele paint si squezer( nu stiu exact cum se scriu) imi puteti spune ce inseamna si ce se face cu ei sau cum ii obtin etc

1 răspuns:
| tomyk a răspuns:

Paint inseamna vopsea si squezer cred ca asa este el(nu are traducere) sau poate ai vrut sa spui "queze" adica concurs. Cele doua se numesc taguri adica tipii aia doi dau graff pe pereti numai cu acceste doua cuvinte. Daca stai in Bucuresti poti obtine spray/uri de la unirii de la colours.:d