| Anonymous01 a întrebat:

Sal TPU, trebuie sa invat pentru un test si ne-a spus c-am ce ne da, Ce este o sursa de lumina? Dar un corp luminat?, Cum se propaga lumina intr-un mediu transparent si omogene?, Care este viteza de propagare a luminii in aer si vid? (m/s si km/h) atat d-au funda si multe voturi, bafta si mersi.

Răspuns Câştigător
| R_8074 a răspuns:

Ti-a spus "c-am" ce iti da? laughing

4 răspunsuri:
| Rayyy a răspuns:

Bună!
Eu spun că ar fi potrivit să citeşti în carte sau caiet. Cu siguranţă aceste lucruri au fost predate.

| Anonymous01 explică:

Ce raspunsuri inutile si fara rost ati dat voi 2 " R " si " irinuka ", nu are voie omul sa mai aiba greseli gramaticale? va dati voi destepti pe aici, si " R " ti-am dat din greseala funda sincer...

| Anonymous01 explică:

Au fost predate in clasa a 6 a si a 7 a si nu mai am caitele lol pff, sunt in clasa a 8 a...

| Kodokuna a răspuns:

Da' tu nu ai caiet sau carte? Daca va da la test inseamna ca v-a predat...