| JustDream23 a întrebat:

Sall all happy nu stiti care sunt acordurile de la copilita fara minte? big grin Si daca puteti sa-mi ziceti si bataia pentru chitara happy Mersi anticipat :*

Răspuns Câştigător
| llllLiliallll a răspuns:

Bataia e sincopa (jos jos sus sus jos sus)
Acorduri: C Am F G (Do major, La minor, Fa major, Sol major)
Un acord pe fiecare bataie. sper ca te-am ajutat )))))

1 răspuns:
| GregHouse a răspuns:

Eu o cant la fel cum a scris llllLiliallll, doar ca dau de 2 ori ritmul de sincopa pe fiecare acord si la Sol major nu fac decat sa punctez acordul, ajung la ultima silaba/ultimul cuvant din versul 4 al strofei. Ca in clip: http://www.youtube.com/watch?v=QME6HtXOKz0