| anonim_4396 a întrebat:

Sall sad. Cine imi poate explica ceva? Deci : De cand eram mica sunt pasionata de jocurile pe calculator si am avut o tonaa de jocuri. Ma jucam incontinu si ajungeam la nivele foarte mari. dar nu asta vreau sa va zic. faza e ca am windows nou. De cand eram mica imi instala windowsurile cineva dar acum nu mai vine persoana aceea si vine alt cineva care se pricepe fffff. bine la calculatoare.Eu i-am zis sa instaleze si ce este nevoie pentru jocuri dar el a zis ca e bine si ca merge totul si jocurile. asa. Am dat la my computer la proprietati si acolo imi spune ca am RAMI : 511. apoi am instalat jocul pe care il vroiam ( FIesta online ) si nu mi-a mers. imi aparea o eroare. Apoi am dat pe siteul MMOHut la lista si am cautat fiesta online. acolo scrie : File size: ~ 1120 MB. dar sa va spun ca am si IMVU. imvu are 99 MB si ala imi merge. dar probabil ca unele jocuri nu merg din cauza lipsei MB... imi poate spune cineva cum imi maresc MB si daca nu asta e problema sa imi zica de ce nu imi merge? Am mai avut jocul si mi-a mers

Răspuns Câştigător
| teodor10 a răspuns:

Jocul are 1120 mb (capacitatea pe care ti-o ocupa) din hard si nu din RAM, deci poate sa aiba si 4 gb nu are treaba cu Ramul.RAM-ul tau de 512 Mb, 511 mb nu sunt, este deja depasit pentru jocurile aparute mai recent. Iti poti cumpara un RAM separat care se schimba usor (unul de 2Gb, ti-ar ajunge). Preturile variaza in functie de ce ddr ai, 2, 3. Daca inainte iti mergea jocul respectiv, este posibil ca persoana care ti-a instalat windowsul sa iti fi instalat vista sau 7, iar aceste sisteme de operare necesita mult RAM. LA 512 Mb RAM, windows xp sp 2 este cel mai indicat.

1 răspuns:
| aDDa_4644 a răspuns:

Pai nu ai Rami destui (nu ai destula memorie)pentru acel joc.sadsad