| Merishoor a întrebat:

Sall
Vreau sa fac o teava de cornete super smechera dar nu stiu cum imi puteti da idei sau poze.
Funda +vOTbig grin

7 răspunsuri:
| hummer24 a răspuns:

Noi cand eram mici ne jucam ca nebunii cu teava cu cornete, faceam cornetele din foi de revista subtire si cate odata bagam ace in vars sa vanam porumbei.
Cumperi teava de la magazin o tai si iti faci pusca sa fie teava alba si nu prea groasa, sa fie cat mai subtire si usoara, pui pe ea laser si lanterna

| 1n3x a răspuns:

Iei o teava de gaz metan(in functiune de preferat) si sufli in ea.

| Sicmao a răspuns:

Eu o am, încă mai am ţeavă dar nu mă mai joc de câţiva ani, în culorile României.O ţeavă principală, cea pe care bagi corneta şi mai multe bucăţele drept ţinte cică puse sus, adică să o ai în faţă când tragi şî una jos cam pe la jumătatea ţevei că să pui mâna pe ea.Sau poţi să-ţi fac două ţevi lungi, adică să tragi cu amândouă, e eficient, am avut odată. Poţi să rupi un mâner de la pistol de jucărie şi să-l lipeşti cu bandă de izolier de ţeavă. Cam asta ar fii.Succes la fraguri laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cea mai smechera teava de cornete o gasesti explicata aici: Uite o varianta de teava cu cornete cu repetitie: http://www.youtube.com/watch?v=ekqltJ_k7ZA Daca ai alte intrebari ma poti contacta

| adynuzu a răspuns:

Iei o teava de vreo 47 de cm ii pui maner ca la mitraliera si ii lipesti un laser verde iti sugere cornete cu bolduri ca sa vanezi porumbei succes. FUNDA?

| Mezdrea_Alex_1991 a răspuns:

Salut eu chiar azi mi-am facut una...
trebuie sa iti folsesti imaginatia
si nu pune bolduri ca sunt periculoase si ranesti alte finte
spor la tras

| Ovidiu_Balescu_1998 a răspuns:

Țeavă cu cornete mitralieră

https://www.youtube.com/watch?v=zzN-4l0belk