| blade10 a întrebat:

Salut all. Un prieten mi-a dat un host. Problema mea este : Vreau sa-mi fac un server pe el, insa are router. Adica IP routabil. Nu merge prin portforward deoarece cand scriu http://192.168... imi cere user si pass, ceea ce eu nu am. ( providerul a schimbat-o si nu o da ). Exista alta modalitate in afara de port forward? Inca ceva. Sus de tot imi scrie intr-o casuta 68.213.**.*** ( adica IP static ), dar in cmd scrie 192.168.***.** Cum pot sa imi fac server?

Răspuns Câştigător
| iddqd a răspuns:

Folosesti tu si amicii care vrei sa iti acceseze reteaua un soft de VLAN, cum ar fi Hamachi.

1 răspuns:
| blade10 explică:

Pai asta e problema, nu il vreau pe IP