| AndreiD a întrebat:

Salut! Am o placa video mai slabuta (7300 gt) si am decis sa o schimb. Dar pentru ca nu pot arunca bani in stanga si in dreapta degeaba, apelez la voi.Cam ce placa video imi recomandati sa cumpar? As vrea sa mearga mafia 2 macar pe low (sa se vada decent) si sa nu sacadeze deloc, sau macar sa sacadeze foarte putin.Configuratia mea actualatonguerocesor Intel(R) Pentium(R) Dual CPU E2180 @ 2.00GHz, Motherboard ASRock 945GCM-S, Os=windows xp sp2 .Bugetul...200-300 ron maxim.Cum am mai zis, as vrea sa mearga macar pe low jocurile mai noi splinter cell conviction, assasin creed 2(care bizar mi-am mers.)si cele care vor aparea assasin creed brotherhood, batman arkham city, dar in special mafia 2.Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| UNfriendLY a răspuns:

Nvidia 9400 gt / 9500 gt, e vreo 120 - 150 ron (512/256; au pixel shader 4. 1)