| catalinutzy a întrebat:

As vrea in weekend sa mergem cu toata clasa la Braila la cinema. Eu sunt din Galati si nu stiu unde sa gasesc de inchiriat un maxi taxi cu sofer sa ne duca pana la promenada mall si inapoi...

1 răspuns:
| rrrrrrrrrrrrrr a răspuns:

Depinde la ce ora aveti nevoie, pana la 20:00 circula maxi-taxi din fata hotelului Magnus (5 lei cursa), acestea pleaca atunci cand se umplu deci nu ar fi o problema avand in vedere ca sunteti mai multi. Dupa ce coborati in Braila luati ori maxi-taxi (nu mai stiu exact numarul, 34?) pentru 1, 5 lei si faceti vreo 50 de minute (plus dureri de sezut de la strazile cu piatra cubica) sau taxi in jur de 12 lei (daca sunteti 4 in fiecare taxi va ajunge ieftin).
Atentie, ultimele maxi-taxi din Braila spre Galati pleaca tot la ora 20:00. daca le ratati, alternativa e taxi sau unul din cele 2 trenuri pana la ora 22:00 (deci luati-va carnetele de note cu voie pentru reducere).

Alternativ, puteti face toata cursa cu taxiuri Galati - Braila - Galati pentru in jur de 120 de lei pe masina (30 de lei de caciula, dus-intors).

Distractie placuta!