| anonim_4396 a întrebat:

Cred ca toti cei care joaca Sweet Flirt il stiu pe Castiel. Insa nu stiu daca numele lui se pronunta asa cum se scrie sau se pronunta,, chestăl". Cum e corect?

7 răspunsuri:
| NotAnArchetype a răspuns:

Având în vedere că "Sweet flirt" este versiunea în româna a jocului "My candy love" poţi pronunţa Castiel. happy Fundă?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru NotAnArchetype):

Stai sa vad ce raspunsuri mai primesc big grin

| Yahira a răspuns:

Castiel se pronunta Chestil sau Castil (exact cu se aude aici)

| Koki_Little_1992 a răspuns:

Intra pe google traducere si da la limba engleza si scrie numele, apoi da pe difuzorul ala din dreapta in colt si vei auzi cum se pronunta corect.

| neanderthalfararusine a răspuns:

Da,dupa parerea mea corect este chestăl

| Simonika1264 a răspuns:

Poti pronunta cum vrei dar cel mai corect ar fi asa cum se scrie(cred) happy

| lunguanamaria2002 a răspuns:

Eu pronunt chestiel si castiel, amandoua sunt corecte, am verificatwinking