| SacuiuRobert926 a întrebat:

Salut, cum pot sa fac sa devin obsedat de a invata engleza si plus sa ma atraga?
Asa cum m-a atras tehnologia wow asa ar trebui sa ma atraga si invatattul la engleza. Ma gandesc cat de repede a trecut un an.

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

E normal să NU fii atras de două domenii opuse (filo și tehno) Rămâi (stabil) pe unul

| GabiDumitrescu a răspuns:

Daca te-a atras tehnologia si nu engleza, de unde te-ai documentat? Go4It? big grin Ia si pune mina pe engleza in paralel cu descoperirea de noi resurse educationale tech de afara. Continutul in romana pe aria asta e in proportie de 90% sub-mediocru.

| Bizon95 a răspuns:

Gaseste ceva de care esti foarte puternic atras dar pentru care iti trebuie engleza, ca World of Warcraft (cel mai tare mmorpg din toate timpurile) sau hacking, etc.

| Violleta2022 a răspuns:

Trebuie sa ai inclinatii pentru limbi straine, ca altfel nu se prea prinde de tine, ori nu vei reusii mare lucru sa inveti.

| mudokins78 a răspuns:

Un an de la ce anume? Și cum îţi place tehnologia, când ea este strâns legată de limba engleză? Înseamnă că nu ști nimic despre tehnologie.

| SacuiuRobert926 explică (pentru sierra1):

Sunt la mate info cls a 9-a

| sierra1 a răspuns (pentru SacuiuRobert926):

Mențin ce ți-am scris mai sus

| aDEeLAa a răspuns:

Nici eu nu stiu, daca vrei putem vorbi impreun sa ne motivam happy a...si mai e aplicatia duolingo happy