|

Salut, cum pot sa fac sa devin obsedat de a invata engleza si plus sa ma atraga?

Asa cum m-a atras tehnologia wow asa ar trebui sa ma atraga si invatattul la engleza. Ma gandesc cat de repede a trecut un an.

8 Raportează Evaluează
8 răspunsuri:
| a răspuns:

Trebuie sa ai inclinatii pentru limbi straine, ca altfel nu se prea prinde de tine, ori nu vei reusii mare lucru sa inveti.

RăspundeRăspunde Raportează Evaluează
| a răspuns:

E normal să NU fii atras de două domenii opuse (filo și tehno) Rămâi (stabil) pe unul

| explică (pentru sierra1):

Sunt la mate info cls a 9-a

Răspunde Răspunde Raportează Evaluează
| a răspuns (pentru SacuiuRobert926):

Mențin ce ți-am scris mai sus

Răspunde Răspunde Raportează Evaluează
| a răspuns:

Daca te-a atras tehnologia si nu engleza, de unde te-ai documentat? Go4It? big grin Ia si pune mina pe engleza in paralel cu descoperirea de noi resurse educationale tech de afara. Continutul in romana pe aria asta e in proportie de 90% sub-mediocru.

| a răspuns:

Gaseste ceva de care esti foarte puternic atras dar pentru care iti trebuie engleza, ca World of Warcraft (cel mai tare mmorpg din toate timpurile) sau hacking, etc.

| a răspuns:

Un an de la ce anume? Și cum îţi place tehnologia, când ea este strâns legată de limba engleză? Înseamnă că nu ști nimic despre tehnologie.

| a răspuns:

Nici eu nu stiu, daca vrei putem vorbi impreun sa ne motivam happy a...si mai e aplicatia duolingo happy