| Ionut369 a întrebat:

Salut daca atunci cand merg pe bicicleta mi se invart spitele ce ar trebui sa fac?

5 răspunsuri:
| Catalin_Adrian_Neagu_1989 a răspuns:

Nu as vedea cum ar putea sa se invarta spitele straight face e ciudat, oricum daca sunt slabe cand le strangi intre ele, trebuie sa te duci la un service de biciclete sau la cineva care stie sa echilibreze roti pentru a strange spitele cum trebuie

| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Cumperi alta roata. (fara cauciuc si camera, alea le inlocuiesti)

| NeedForSpeed2013 a răspuns:

Pai...Daca nu sti nu te baga, o sa o strici mai rau la fel ca mine.Deci spitele trebuie stranse(exista o cheie speciala, costa cam 10-20 lei), dar roata trebuie centrata(daca nu o centrezi o sa se faca ca un bumerang).Dar nu iti recomand sa faci asta, mai bine mergi la service.O alta optiune e sa iti iei o alta roata, costa cam 30-50 leibig grin(la montanbike). Sper ca am fost de folos!

| Smokey13s a răspuns:

Sa`ti cumperi alta bicicleta

| Gabiiiii a răspuns:

Pai dai cauciucul si camera jos si are un cauciuc pe janta, dai si ala jos si iei o surubelnita si insurubezi acele surubele si asa se strang spitele.