| Nixs a întrebat:

Imi puteti explica ce are mess-ul meu? Deci imi apare,stiti voi,aia cu parola si id-ul ca sa le scriu acolo ca sa intru pe mess,le-am scris si apare fata aia galbena,zambeste,dupa apare fata aia gri mi se sterge id-ul si zice de nu stiu ce conectare la internet,dar am internet.Ce are, si ce ar trebui sa fac? Mii si mii de scuze pentru categorie, dar n-am stiut unde s-o pun.

9 răspunsuri:
| simaalex98 a răspuns:

Intri pe mail.yahoo.com te loghezi acolo confirmi ceva(iti pune intrebare, o confirmi) apoi mergewinking

| Nixs explică (pentru simaalex98):

M-am logat fara sa imi puna vreo intrebare, dar tot nu merge sa intru, si trebuie neaparat sa vorbesc cu cineva sad sad

| kameleonic a răspuns:

S-ar putea sa fie de la firewall, sau sa fi scris parola gresit.Incearca sa te connectezi pe mail si daca merge stai dupa mailwinking. Sau downloadeaza o alta versiune de Yahoo messenger!

| Xoniaa a răspuns:

Eu de obicei cand nu-mi merge intru pe email ma loghez acolo si stau putin dupa aia ma deloghez si intru pe mess, sper sa mearga si la tine, bafta! :*

| xS3KeRx a răspuns:

Buna! faza e ca trebuie' sa iti bagi parola, emailul pe yahoo! daca nu merge inseamna ca cineva tia furat contul!

| HaiAjutamaCaSaTeAjut a răspuns:

Asa i s-a intamplat si surori mele, s-ar putea sa iti apara asa pentru ca nu ai mai intrat de mult pe el. Sora mea a intrat pe hi5 si pe urma cand a incercat sa intre pe mess a mers. Deci cred ca ar trebuie sa stai logata pe un site ceva(nu facebook), sau intri pe yahoo mail si vezi daca trebuie sa comfirmi ceva.
Poate fi problema ca ai intrat pe mess de pe tell.

| Nixs explică (pentru HaiAjutamaCaSaTeAjut):

N-am intrat never pe telefon pe mess...Si nu stiu ce sa fac, si da-mi o idee de site sa stau logata 3 minute, apoi sa intru pe mess, plz

| simaalex98 a răspuns (pentru Nixs):

Pai si ce crezi ca o sa iti mearga?laughing
Doamne...nu are nici o legatura Yahoo Messenger cu alte site-uri in afara yahoo.com si subdomeniilor sale!
Daca nu a functionat metoda mea dezinstaleaza-l si instaleaza-l la loc! Daca nu merge nici asa poti intre pe ebudy si vorbi de acolo!

| HaiAjutamaCaSaTeAjut a răspuns (pentru simaalex98):

Cum sa iti zic eu, pe id meu cand intram mergea dar cand intra sora mea pe id ei nu ii mergea si eram la acelasi pc cu acelasi mes.