| costinvlad a întrebat:

La ce temperatura poți înota? Cât le grade Celsius sa aibă apa sa poți înota? Cât este diferența dintre temperatura marii și a aerului? Ms frumos.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

20-25 de grade temperatura apei. Afara nu conteaza. Daca este o temperatura de peste 18 grade e Ok. Astazi am vazut ca s-a inotat in mare si temperatura n-a fost mai mare de 14 grade in apa. Bine! Au inotat doar temerari, dar se poate!

8 răspunsuri:
| chuckmanson a răspuns:

Undeva între 1000 și 6000000000 de grade celsius

| costinvlad explică (pentru chuckmanson):

Ba da prost te a făcut mâță?

| costinvlad explică (pentru Salontanul):

Aha. Cum aflu care este temperatura apei? Nu este cu vreo 10 grade mai mica ca cea a aerului?

| chuckmanson a răspuns (pentru costinvlad):

Cred că ești tu mai prost că nu ți-ai dat seama că răspunsul ăsta nu era serios!

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru costinvlad):

Temperatura apei o afli cu un termometru. Daca-i vorba de Marea Neagra o gasesti aici: http://bit.ly/2Pyswbw Temperatura aerului trebuie sa fie suportabila. Nu este o lege. Eu de exemplu, daca sunt mai gras, suport si temperaturi mai mici. Tu, poate, esti mai slab si nu suporti. Si la apa la fel. Sunt oameni caliti care fac iarna, in copca, baie in apa. Ideal (ti-am spus) ar fi 20-25 grade si minim 22 de grade in atmosfera. Dar astia au facut astazi la 19 grade in atmosfera si 14 in apa si n-am vazut ca dardaiau.

| costinvlad explică (pentru chuckmanson):

Pai doar prostii da răspunsuri din astea bai.

| costinvlad explică (pentru chuckmanson):

Dacă unu vedea întrebarea și mergea sa facă baie pe soare?

| chuckmanson a răspuns (pentru costinvlad):

Mergeam cu el și te invitam și pe tinelaughinglaughing