| AlexanderAlex1 a întrebat:

Salut, mi.am facut tatuaj acum 10 zile pe antebrat. Si pe o parte unde il prinde soarele au aparut niste bube. Sa fie din cauza la soare?

5 răspunsuri:
| Alexandru400 a răspuns:

Posibil sa te infectat, daca tatuajul nu a fost facut steril a aparut o infectie sau tu nu ti-ai protejat tatuajul corespunzator.
Consulta un medit dermatolog pentru orice nelamurire fata de pielea ta, nu poti cauta orice pe internet nu toate "remediile" sjnt bune sau poti intelege gresit simptomele.
Pentru orice problema medicala se consulta doctorul, nu internetul.
Multumesc.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Orice moarte are o cauza placut reprezentata in tatuaje.
Transpiatia se elimina defectuos in zona tatuata, asa ca incearca sa folosesti un unguent cu antibiotic. Iti recomand : Mibazon

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,la soare apar acele micute basicute, ca asta sunt, nu?
Mie mi-a dat cel de la salon o crema, cea cu care iti dai in primele zile. Daca nu, da, mibazon este o crema buna.

| AlexanderAlex1 explică (pentru anonim_4396):

Da, sunt micute. Si doar pe partea unde bate soarele cand merg au aparut.

| Kimmy89M a răspuns:

Buna, e si asta o posibilitate tinand cont ca dupa ce faci un tatuaj iti este recomandat sa stai departe de soare cel putin o luna. Incearca Bepanthen. In cazul in care nu observi nici un fel de ameliorare, consulta un dermatolog neaparat, ca sa eviti orice fel de complicatie.