| vali54 a întrebat:

Salut, nu stiu daca scriu in categoria buna dar asta e!
Deci am vazut un film mai de mult dar acum nu-l gasesc
pe net cred ca titul era "Calatorie Spre Centrul Pamantului"
dar cand scriu asta pe google da alt film cu dinozauri si alt fel de animale... dar acel film care l-am vazut eu era cativa oameni care au construit un fel de masinarie uriasa care te ducea spre centrul pamantului. Din cate am inteles in acel film trebuia sa vindece planeta din interior ca era bolnava. La un moment din film plasa magnetica a planetei (cred) a disparut si soarele a fost asa de puternic incat a distrus un pod si a fiert apa din mare. Deci stiti voi acest film care seamana din descrierea mea?

Răspuns Câştigător
| M25M a răspuns:

Filmul se numeste The Core
http://www.youtube.com/watch?v=foAyvN6mVwQ

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Calatorie spre centrul Pamintului este o carte de Jules Verne. Iar actiunea este exact cum ai povestit-o tu. Nu stiu filmul, regret.