| aNOnim1221 a întrebat:

Salut prieteni, am si eu o intrebare.

Recent, mi s-a stricat placa video. Eu am la PC 1 gb rami, iar fost placa video era de la ATI RADEON (9800) Acum am luat o alta plata video, si am instalat si windows xp dar sp3.

Din pacate acum imi merge cam rau, adica de exemplu daca incerc, sa ma uit la un meci ceva ONLINE, se vede scandat, merge rau, nu mai pot vedea clar.
CARE E PROBLEMA?

O fi de la placa video, sau de la WINDOWS? Poate e prea puternic xp sp3, sa incerc cu sp2 sau o fi de la placa video?

Dau fundita pentru persoana care ma ajuta.

Merci frumos.

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Placa video noua e secreta? Ne-ai spus denumirea celei vechi si a celei noi, nimic! Apoi spune-ne cum ai instalat-o. Pasii pe care i-ai facut. Mai spune-ne denumirea placii de baza. Daca placa suporta numai GDDR2 si tu ai luat o placa cu GDDR3 si asta e posibil sa incetineasca. Deasemenea, pe cele mai multe CD-uri de instalare driverele sunt vechi. Pe siteul firmei producatoare poti gasi drivere mai noi. Windowsul cu SP3 este mai bun de cat cel cu SP2 sau 1. Deci n-ai de ce sa-ti faci probleme.