| Bybanu a întrebat:

Salut, stie careva daca pot cumva instala TDU 2 (Test driver unlimited 2) pe Xp service pack 2? Si resursele jocului spun ca merg pe sp2... dar cand dau sa-l instalez imi zice This Program Requires Windows NT 5.01 service pack 3 Or Later si nu am chef sa stau sa instalez XP sp 3.Mersi

Răspuns Câştigător
| cr1571n3l a răspuns:

Iti pot face eu prin team viewer, prin regedit.trebuie facuta o setare si ai sp3.

1 răspuns:
| Bybanu explică:

c@r1571n3l: : am gasit eu...bine ca mi-ai dat idea, mersi mult

Cum putem transforma XP SP2 in XP SP3 cu ajutorul registrilor de sistem

* deschideti Registry Editor (deschideti Run, tastati regedit si dati Enter) si navigati catre key-ul HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contro l\Windows
* in panoul din dreapta dati click-dreapta pe intrarea (DWORD) CSDVersion si selectati Modify din meniul afisat
* apoi editati valoarea hexazecimala (hexadecimal) – si nu cea zecimala (!) - a intrarii din 200 in 300 si dati click pe OK
*inchideti regedit si dati restart la PC pentru ca modificarile sa aiba efect.