| DaNNN a întrebat:

Salut.
Sunt de curand posesorul telefonului Samsung Galaxy S. Versiunea OS-ului este 2.2.1 si as dori sa stiu cum pot instala 2.3.4 fara sa pierd garantia (adica fara root-uri)!
Stiu ca se face via Kies sau Odin3. dar habar am.

Daca cineva a trecut prin asta, pls lasati ID-ul de messenger, sau postati cu raspunsul.

Multumesc!

Răspuns Câştigător
| vlad_4846 a răspuns:

Nu exista versiunea 2.2.1 doar "Android OS, v2.1 (Eclair), upgradable to v2.3"

nu stiu daca poti trece direct la 2.3 uite ceva etape pentru upgrade pentru 2.2 froyo:
Pasi instalare Android 2.2 pe Samsung Galaxy S:

1-Descarca si instaleaza ultima versiune de SAMSUNG Kies PC Sync (Win XP/Vista/Windows 7) v1.5.3 – 153 Mb
2-Seteaza telefonul in modul Kies mergand in Aplicatii–>Setari–>Despre telefon–>Setari USB–>selecteaza Samusung Kies
3-Conecteaza telefonul prin USB la computer-ul unde este instalat Kies
4-Internetul trebuie sa fie pornit
5-Noul telefon va aparea in partea din dreapta sus, da apesi pe el va aparea o notificare ca o nou firmware exista
6-Esti notificat sa iti salvezi contactele si apoi apesi Upgrade/Actualizeaza
7-Kies descarca ultima versiune de firmware si o aplica automat
8-Telefonul se reporneste (telefonul trebuie sa fie incarcat si nu trebuie intrerupt din acest proces)
9-Dupa restart veti avea Android 2.2.

tine minte ca faci pe raspunderea ta si garantia nu stiu daca acopere daune de soft.

la pct 5 cred ca iti va afisa automat versiunile noi care sunt disponibile si acolo vei selecta ce vrei2.2 sau 2.3.

1 răspuns:
| DaNNN explică:

Cand am spus "versiunea 2.2" logic, ca vorbeam de Android 2.2!
Si este 2.2.1 (Froyo) si vreau sa il upgradez la 2.3.4, sau 2.3.x nu conteaza. Sa fie 2.3!

In fine, mersi pentru raspunsul tau.