| TheWolf13 a întrebat:

Hi TPU! As dori sa ma ajutati mi-am Luat de curand un SAMSUNG GALAXY Mini nou de la Germanos! As dori sa i fac un Update de Android acum e versiunea 2.2.1 si as dori sa pun 2.2.3 sau 2.2.4 caci am auzit ca si bateria tine mai mult! Dar nu gasesc nimic cu care as putea rezolva asta! Samsung Kies e Filed! Va rog ajutati-ma! dau funda!

Răspuns Câştigător
| GabyG a răspuns:

Cred ca ai vrut sa zici android 2.3.3 sau 2.3.4. Nu exista 2.2.3 sau 2.2.4. Downloadeaza-ti de aici cel mai nou kies : http://www.samsung.com/......emanual.do -- Dai download pentru windows. Il instalezi. Iti conectezi cablu de date, deschizi kies-ul si iti va aparea Ca este disponibila o noua versiune firmware. Dai actualizare si cistesti regulile alea cu "Trebuie sa ai bateria 100% inainte de update" si alea care iti apar.

| TheWolf13 explică (pentru GabyG):

Problema e ca Kies nu imi arata update-ull! Imi zice ca versiunea 2.2.1 e cea curenta si cea mai noua!

4 răspunsuri:
| GabyG a răspuns (pentru MisterCMD):

Acesta este neoficial... il poti face in caz daca nu iti merge nicicum, dar daca se intampla ceva telefonului iti poti pierde garantia.

| TeoTeo99 a răspuns:

Sa sti k esti pe propriul risc daca vrei sa faci updateul