| anonim_4396 a întrebat:

Am de facut la biologie un referat in power point ( sunt clasa a VI-a,deci zoologia). Vreau sa ma invatati si pe mine cum sa adaug un text despre anumite animale/pasari si de asemenea cum adaug niste imagini. Dar cand deschis documentul,nu vreau sa-mi apara direct textul,sa apara un sfert din text prima data,iar dupa cateva secunde sa mai apara. Nu stiu daca ati inteles ce am vrut sa zic, ofer funda+ vot

1 răspuns:
| GutuvanMorgan a răspuns:

E putin mai complicat dar nu imposibil de exemplu dupa ce hotarasti sa imparti textul " aceasta pasare este rara" trebuie sa faci 4 frame-uri >primul frame sa contina poza cu pasarea fara sa scrii nimic, al doilea frame sa contina pasarea cu "aceasta", al treilea frame sa contina pasarea cu "aceasta pasare", iar al patrulea frame sa contina pasarea cu "aceasta pasare este rara". Setezi timingul la 1 secunda, iar cand vei activa prezentarea iti va aparea poza pasarii si va aparea progresiv textul "aceasta pasare este rara". Bafta

Întrebări recente