| CaDet10000 a întrebat:

am o tema la romana si cum de abia a inceput scl sunt varza nu ca inainte nu as fi fost decilaughing... se cere:
1.Construiti enunturi inc are urmatoarele cuvinte sa aiba valori morfologice diferite:"si" (4 val. morf.), "un"(3 val.), "o"(4val.), "care"(4 val.) "unde"(3 val.)
Dau FUNDA!

2 răspunsuri:
| ELEMENT3110 a răspuns:

Sa fiu eu al naiba daca nu am avut si eu tema asta la un exercitiu era la fel laughing! Le-am facut varza laughing

| minda23 a răspuns:

Un baiat a venit(articol nehotarat)
Un baiat a venit si doi au plecat(numeral)
Am vazut-o acolo(pronume personal)
O! ce tablou frumos(interjectie)
Am cumparat trei caiete si o carte(numeral)
Eu si ea suntem prietene(conjunctie)
Ti-am dat doar niste exemple, trebuie sa faci tu propozitii mai expresive.
funda?