| Klaus01 a întrebat:

Am si eu o intrebare, am o colectie de bancnote si monezi vechi si nu gasec un colectionar caruia sa i le vand... Din cate am inteles le pot schimba la BRD dar nu stiu cat imi vor oferi de exemplu pe o bancnota de 100 lei din 1966 cu Nicolae Balcescu pe ea, cat voi primii? Va rog ajutati-ma

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu le mai poti schimba, la nici o banca.
BNR mai schimba bancnote din poliester de dupa 1990, altele nu se schimba.
Pentru a vedea valoarea unor bancnote mai vechi, colectionate de numismati, cauta pe internet cataloage de numismatica, o sa gasesti mai multe si se da o valoare orientativa.