| cFlorin a întrebat:

Am si eu o intrebare:Cum pot sa fac niste bani.Sa strang niste bani sa-mi cumpar si eu un telefon...niste gadgeturi ceva.Am 13 ani.Propunetimi ceva... o mini-afacere sau ceva din care pot scoate niste bani.Sunt destul de rabdator.As avea rabdare sa strang mai multi dar intrebare e de unde? Astept raspunsuri. Cele mai multe raspunsuri primesc >funditaA

Răspuns Câştigător
| Λndrei a răspuns:

Pai la 13 ani viata nu-ti poate oferii prea multe din punct de vedere financiar, asta daca nu esti Kieron Williamson.Vin sarbatorile de iarna,invata sa colinzi si fa o placere vecinilor happy sau ai putea sa-i ajuti pe cei in varsta cu anumite lucruri in schimbul unei sume pe masura(la ce pensii au, trebuie sa-ti faci niste oferte).Nu stiu ce altceva as mai putea sa-ti zic, varsta ta ofera putine posibiltati. Vorbesti despre mini-afacere? Vrei sa fi vreun Mukesh Ambani? Succes!

2 răspunsuri:
| NoNameJunior a răspuns:

Salut!
fa treaba prin casa,invata, ia note bune la scoala, pe scurt:fa-le pe plac parintilor.la sfarsitul zilei le spui asa:
-ati vazut ce am facut azi? daca ati fost multumiti, dati-mi si mie un leu!
putin cate putin, vei avea destui bani ca sa iei un telefon! Succes!

| hotstyle a răspuns:

Nust si eu caut