| georgeggg a întrebat:

as vrea niste povesti de groaza ...adevarate/neadevarate nu conteaza pot fi si linkuri dar sa ma speriewinking.Cea mai infricosatoare poveste primeste funda.

Răspuns Câştigător
| pMadaq a răspuns:

Super

76 răspunsuri:
| mdedragos a răspuns:

Deci aceasta poveste pe care ti-o voi spune este adevarata si mi s-a intamplat bine. Eram la verisorul meu care locuieste in Arges, in vacanta de vara.Era ora 22. Mama lui ne spusese sa facem stingerea si sa ne culcam, dar noi am vrut sa mai stam sa ne uitam la un film de groaza.Am vazut filmul.Filmul se numea Mama. Dupa ce l-am vazut eu am plecat sa ma usurez la baie.Cand sa deschid usa am auzit un tipat de femeie, si cand am intrat in baie am vazut un cearceaf plin cu sange pe el.Varul meu credea ca a fost doar un cearsaf murdar plin de mizerie.Dar tipatul? De unde s-a auzit.In fine apoi ne-am pus si ne-am culcat. Pe la ora 2:30 noaptea eu am iesit din nou la baie. Dupa ce m -am usurat m-am spalat pe maini si m-am uitat in oglinda.Am vazut reflexia unei femei imbracate in alb. Uimitor era chiar cearsaful acela cu sange.M-am speriat si am fugit in camera.Am spus tatal nostru si apoi s-a terminat cu povestea asta.

| rosmin a răspuns:

Salut... pai fi atent, eu am un fel de site/blog cu o sumedenie de articole din domeniu respectiv... te invit pe : http://rosminzuzu.do.am/;) crede-ma, ai ce citi, ai optiunea de a adauga articole, si poti castiga diferite concursuri;) Te astept!

| Mara2008 a răspuns:

Salut

| Mara2008 a răspuns:

Este foarte horror

| Codițăă a răspuns:

Pai eram intr.o seara in camera mea.Mama,tata si bunica erau in bucatarie stand de vorba.Eu stateam linistita in pat uitandu.ma la un film, cand deodata la geam se aude un zgomot iar zaluzelele se miscau foarte tare.M.am dus in bucatarie sa le spun si lor ce s.a intamplat.Ei, bineinteles nu m.au crezut.Intr.un final i.am convins sa vina sa verifice.Ei au verificat si nu era nimic, nu.mi venea sa cred.M.au linistit si am urmarit in continuare filmul acela.Nici acum nu.mi pot reveni din soc.Nu este o poveste foarte infricosatoare dar s.o fi trait pe pielea ta... Sper ca team ajutat.Mai poti gasi povesti de groaza reale/adevarate pe Discovery.

| MonikaMony a răspuns:

Hey sall da am o poveste cam horror pentru tine : Intr-o noapte,o fata pe nume Laria a trebuit sa ramana singura acasa, parintii ei fiind plecati la prieteni pentru a sarbatori aniversarea unui amic.
Laria era o fetita de sapte ani foarte draguta si prietenoasa. Avea parul brunet-deschis si ochii de un albastru marin.Ea era foarte talentata la pictura si desen. Laria avea niste creatii foarte vesele, cum de fel, ea era o persoana bine dispusa.
Dupa ce parintii ei plecasera, fata incuie usa si geamurile iar apoi, se duse in camera ei de la etaj sa se uite la televizor. Dintr-o data televizorul se stinse. Fata incerca sa-l reaprinda dar nu reusi. Atunci s-a hotarat sa mearga in patul ei si sa citeasca o carte. Aprinse veioza colorata de langa patul ei si incepu sa citeasca. Dintr-o data se auzira niste batai in geam dar fata nu le dadu atentie fiind foarte ocupata in a citi noua poveste. Insa bataile insistara, facand zgomot din ce in ce mai tare si fereastra se deschise cu un sunet infiorator. Fata speriata s-a dus sa inchida geamul si cand l-a inchis de el s-a lipit o fata ciudata. Chipul fetei era alb ca varul iar ea radea diabolic uitandu-se drept in ochii infricosati si tulburati ai Lariei si fortand incuietoarea geamului.Laria a tipat de spaima si s-a ascuns sub patura tremurand si murmurand:’’Pleaca!’’, ‘’Pleaca!’’. Insa fata de la geam a auzit-o si a inceput sa vorbeasca pe un ton diabolic:’’Nu voi pleca!’’,’’Ha ha ha!’’. Cuvintele fetei rasunau in urechea Lariei. Dintr-o data bataile se oprira si in casa se asternu o liniste de mormant. Insa linistea trecu ca o clipa si deodata pasi se auzira urcand spre etaj. Laria stia ca fata vine dupa ea si s-a dus si si-a incuiat usa camerei. Pasii se auzeau din ce in ce mai aproape si cu fiecare pas frica din inima Lariei crestea si crestea…………. Cand pasii au ajuns in dreptul dormitorului Lariei, s-au oprit si o secunda mai incolo clanta incepu sa se miste cu multa forta. Inca o smucire a clantei……………Usa se deschide! O mana alba o impinge si scartaitul tulbura inima Lariei. Din pragul usii apare o silueta alba cu un par negru, ochi rautaciosi si zambet infiorator. Se apropie de patul Lariei si trase plapuma de pe fata impietrita de frica.Laria simtea cum mainile reci ale fetei o strangeau de gat incet, incet……. Dupa o clipa de gandire Laria se ridica iar chipul fetei era plin de sange si acum era si mai infiorator dar Laria, cuprinsa toata de un fior, a reusit sa isi adune curajul si a trecut prin fata diabolica. Atunci Laria si-a dat seama ca fata era o fantoma dar nu a stat sa vada ce se intampla si a luat-o la fuga prin holul intunecat al casei. In camerile in care intra vedea chipul groaznic al fantomei si cum intindea mana alba sa o apuce. Cand se uita in oglida fantoma o urmarea si cand sa o prinda, Laria reusea sa scape.In spatele ei parca simtea degetele fantomei reci incercand din rasputeri sa o prinda. Cand Laria a ajuns la scari, vrand sa iasa din casa, s-a impiedicat de o treapta si a cazut. Incerca sa se ridice cat mai repede, in ciuda loviturii, dar a fost prea tarziu. Fantoma o prinse de glezna si o strangea din ce in ce mai tare. Victima urla de durere si cu ultimele puteri a incercat sa se elibereze din stransoare.Cand a ajuns la usa era incuiata iar cheile erau la etaj. Disperata, Laria a alergat spre bucatarie incercand sa ia ceva cu care sa se apere. Din sertar a luat un cutit si l-a indreptat spre fantoma..Cand fantoma a m-ai facut un pas fata a aruncat cutitul catre ea.Cutitul trecu prin fantoma si aceasta s-a ridicat in aer si a inceput sa rada diabolic deasupra fetei care lesinase. Dintr-o data usa se deschise si parintii Lariei au venit. Fantoma a disparut si parintii si-au gasit fata lesinata.Acestia au stropit-o cu apa iar ea si-a revenit.Laria a vrut sa spuna ce s-a intamplat dar a vazut fantoma la geam si a tacut..Laria a spus ca a avut doar un cosmar si s-a dus sa se culce desi nu a putut dormi deloc. Fantoma numai revenise.In urmatoarea zi Laria s-a dus la scoala si i-a povestit prietenei ei ce se intampla. Cele doua fete au hotarat sa se intalneaca la casa Lariei si sa alunge fantoma.Cand au ajuns s-au dus in dormitorul ei sa se joace, asteptand fantoma.Parintii Lariei dormeau inca dupa o zi grea de munca si petrecerea amicului lor.Cand orologiul batu miezul noptii rasul diabolic al fantomei se auzi din nou. Fetele erau precaute, una statea la geam si cealalta la usa insa nimeni si nimic nu dadu semne ca ar vrea sa intre.Deodata usa sifonierului Lariei se deschise cu putere iar glasurile fetelor erau impietrite de frica. Fantoma se vazu in sifonier cu acelasi chip groaznic. Fantoma se ridica in aer si intra in prietena Lariei, posedand-o.Laria era speriata de moarte si deodata a vazut cum chipul prietenei ei se schimba, se face palid si plin de sange iar mainile se fac albe si reci, ca ale fantomei. Fantoma o prinse din nou de gat pe Laria iar fata, disperata, descuie usa dormitorului si alerga in baie si se incuie acolo.Un moment a fost liniste dar dupa aceea din robinet si din cada a inceput sa tasneasca sange.Laria se sperie si iesi din baie in hol unde totul parea normal. Deodata, Laria simtii cum ii curge ceva pe umar, se uita pe tavan si isi vazu prietena moarta, agatata de tavan. Sangele ei curgea pe umarul Lariei. Laria fugi in camera parintilor ei si acestia disparusera insa fantoma aparu drept in fata Lariei cu chipul ei fioros si cu ranjetul diabolic.Laria tipa dar nimeni nu o putu auzi. Fata disperata fugi la parter dar usa era incuiata iar cheile erau la parintii ei si parintii ei nu mai erau. Laria isi lua avant si sari prin geam. Bucatile ascutite o ranira si sangele i se prelingea pe haine si pe iarba. Vazuta afara din casa, Laria incepu sa fuga si fantoma o urmarea.Cand trecea pe langa felinare, acestea palpaiau si se stingeau lasand totul in intuneric. Fata inspaimantata pana in adancul sufletului, incerca sa urle, dar ceva parca o apasa pe corzile vocale si nu putea vorbi.Alerga si alerga pana cand cazu la pamant, sfasiata de puteri.Incerca sa ridice o data privirea si sa vada fantoma dar fantoma disparuse si soarele isi arata primele raze.Atunci Laria si-a dat seama ca fantoma dispare cand soarele rasare si reapare cand se lasa intunericul.
Fata nu se mai putea intoarce in casa fiindca parintii ei nu mai erau si casa era o inchisoarea a spaimei.Atunci Laria se decise sa cerseasca, fiind prea mica sa isi ia o slujba.Se gandea in mintea ei ca probabil cuiva I se va face mila de ea si o va lua acasa.Laria se aseza la coltul unei strazi, cu hainele murdare iar ea foarte obosita se sprijini de zidul rece al cladirii din spatele ei dar nu putu dormi si s-a gandit sa inceapa sa cerseasca. Fata intindea mana ranita spre fiecare calator, dar toti o priveau cu frica si dispret de parca ar sti ca o fantoma o urmarea si chinuia. Fata se uita des la soare si parca se ruga la el sa nu apuna.Mai spre seara o doamna imbracata in negru cu fata acoperita tot de o gluga neagra se opri langa fata. Laria se gandea ca femeia era nefericita ca si ea dar dintr-o data privirea ii zbura la soare si vazu cum ultima raza paleste si lasa cerul decat cu o roseata care in scurt timp disparu si lasa cerul intunecat.Laria se uita din nou la doamna si observa cum isi da gluga jos si sub aceasta, fata recunoscu chipul palid si plin de sange al fantomei si ochii ei negri.De sub buzele vinetii ala fantomei s-au auzit niste cuvinte murmurate:’’Ultima ta noapte, fetit-o!’’. Laria se sperie ingrozitor si chipul ei se albi la fel ca al fantomei si incepu sa fuga dar fantoma o zgarie pa spate. Sangele curgea in siroaie dar fata continua cu greu sa mearga si deodata, langa un cimitr, se opri si cazu.Se intoarse si vazu fantoma cum venea spre ea incet, incet, pe dara de sange cu zambetul ei diabolic pe fata. Laria tresari, se ridica si incepu sa alerge din nou. Atunci se auzi cum fantoma porneste cu putere in zbor, lasand in urma ei zgomotul vantului.Se indrepta spre fata si o apuca de glezna. O tari in cimitir si o aseza pe o movila de pamant.Laria ridica privirea, desi simtea ca va regreta.Vazu fantoma cum se baga in pamant si dispare.Laria era incredibil de bucuroasa insa deodata pamantul de sub ea se cutremura si o mana osoasa o apuca de brat si o alta mana o apuca de celalalt brat.Mainile stransera din ce in ce mai tare pana cand din bratele Lariei iesi cu putere sange si fata urla de durere si tipatul ei se auzi adanc in noapte. Fata nu stia ce o trage dar auzi un ras malefic si stiu ca fantoma o tragea si aceasta radea malefic pana cand a bagat-o pe Laria in pamant iar apoi se ridica si vazu cum spiritul fetei paraseste trupul.Un zambet de satisfactie se ivi pe chipul palid al fantomei si disparu in aer, in cautare de noi victime. Stiu e lungaaaaaaa... dar merita citita! Fundita? :3

| Ami09 a răspuns (pentru MonikaMony):

Super tare povestea. De unde ai luat-o?

| AlexandraSiAtat a răspuns:

Bunica mi-a povestit ca-n casa vecina( ma trec siacum fiori ) locuia o fata de 14 ani pe nume Alexandra.
Ei ii placeau chestile paranormale, sa faca invocari si uneori chiar sa omoare oameni.
Eu nu am crezut povestea asa ca m-am hotarat sa merg in acea casa parasita.Era pe la 21:30 eu cu Andreea si cu Sandra am hotarat sa intram.
Eram in pragul usii, dar nu era nevoie so deschidem noi s-a deschis ea singura

smug Bun. deci intram pe un hol lung si chiar in acel moment Andreei i se facu sete.
-La naiba, Andreea acum vrei si tu sa bei apa! Hai, ca poate gasim in frigiderul asta!
Cand am deschis un fior rece ne-a trecut prin inima am vazut o fata cam de 8 ani decedata si tocata bagata in frigider. smug
- O vaiiiiiiiii Andreea, Adina! Sa plecam de aici acum! Nu mai stau nici un minut.
Dar cand sa deschidem usa era blocata. o fata ( era alexandra) cu cutit in mana se apropie de noi.
- Ooooo, dar nu stati asa haideti, sa mancati! ( a zis ea ).
-Sandra, Andreea ce ziceti?
-Hai!
- Eu nu sunt prea sigura poate e o capcana si ce o sa gateasca?
-Vai de tine saraca sa nu zici ca ti-e frica ha?
-Hai sa mergem!
In bucatarie femeia aia scoase din frigiter fata aia de 8 ani ne dadu o halca din ea la fiecare. :-P(iakkkk)
-Eu nu mananc asa ceva! Nu vreau sa ma imbolnavesc!
Femeia ii lua mancarea Sandrei si si-o baga pe gat
-Nici eu as prefera o apa...
-Si eu
-La fel
Femeia ne dadu sangele din capul ei
-Iaiiiiiiiiiiiii! Doamna ne lasati sa plecam va rugam!
-Nu fetito! Treci jos si mananca ( atunci Sandra spuse tot felul de lucruri ciudate ca : )
-De abia apuc ca femeia aceasta sa ne omoare!
-Ce-ti veni, Sandro!
-Ceva asa ca UN FEL deeee...
-Bine eu vreau sa iesim de aici
Femeia disparu noi plecaram si ajunseseram in baie acolo in toaleta era un cap de femeie de 31 de ani care putea iar din chiuveta picurau stropi de smoala.
Andreea dadu drumul la bazin ca sa se duca capul darcand sa dea femeia aia deschise ochii. LOL! :O
Usa se deschise brusc iar noi ajunseseram in beci smug
Acolo se misca un butoi iar toate borcanele cu dulceata cazura din pamant incepu sa iasa o femeie din zmoala.
Am vazut o usita la beci si am iesit pe ea pana am ajuns afara.Cat timp fugeam am intors capul spre geam si femeia aia din zomala se uita la noi si ne-a aratat semnul mortii iar pe geam scria asa :
"Daca o sa va mai intoarceti jur ca o sa va omor!"
Ma bucur ca am scapat cu viata. Credeti ce vreti eu zic ca e reala E REALA! doar Sandra si Andreea stiu. Mersi celor care ma cred pa

| AnaAny91 a răspuns:

Deci statem odata la calculator vorbeam cu o prietena..pe chat si aveam boxele deschise. Dintr-o data se aude un ras de bebelus..si nu exagerez..Chiar se auzea! I-am zis prietenei pe chat si nu cred ca ma crezut. Am inchis boxele si apoi le-am deschis si inca se auzea! Ca sa ma creada prietena mea (Deea) am inregistrat cu telefonul. Apoi a doua zi i-am aratat! Si ma crezut. dupa o luna m-a invitat la ziua ei happy Ne-am distrat ascultam muzica ect...Cand vreiam sa schimbam melodia acel sunet..de bebelus care radea s-a auzit din noua! Fetele au tipat. Atunci Deea chiar ma crezut pe bune! L-am chemat pe tatal ei si el credea ca glumim noi sau ceva de genu! Dupa 4-5 minute nu sa mai auzit. Dupa cateva saptamani mi sau stricat boxele si am cumparat altele. De atunci nu se mai aude nimic ..Intrebarea mea este : De ce s-a auzit? Si cum + la ziua lui Deea. Nu inteleg! Povestea este adevarata! Chiar mi s-a intamplat.

| Elena_Silvia_1994 a răspuns:

Salut,am si eu o poveste terifianta! Erau trei soldați pe front, unul mut unul surd si unu orb. Dintr-o seara furtunoasa mutu ii spuse surdului ca orbu a văzut un soldat olog fugind.

| Rebelulcartof a răspuns:

In satul meu era o casa parasita eu impreuna cu niste prietenii mergeam impreuna la banca si ne zucam dea stafa cand deodata unul a fost calcat de masina masina a facut bum bum nu am ce face cu ouăle de la gaini atunci noi am calcat masina cu o alta masina am intrat in acea casa si deodata se aude un zgomot era stafa masinei calcate de masina stafa se plimba cu masina stafei animalelor noi am decis sa fugim si sa ne ascundem peste tot in casa iar stafa il prinse pe Daniel de picior el a urlat cu tipete de lupta si a incercat sa loveasca stafa dar a iesuat spargandusi fata, ma doare fata a zis daniel atunci eu si ceilalti 2 Marin si Alin ne-am sinucis, nu știu cum de am scris povestea asta deoarece sunt moarta dar nu conteaza asta conteaza ca casa aceea este bantuita p, s povestea este adevarataBob, Astăzi 22:08

| Andreea_Aida_1977 a răspuns:

Am sa zic dar e foarte scurta
eram la o prietena din bloc si multi oameni ziceau ca e bantuit...
dar m-am dus la fata aia si a batut ceneva la usa
cine e
cine eee
nu era nimen neam uitat in stanga in dreapta in sus si in jos si apoi am iesit pe hol neam uitat in jos nu era nimeni
nu puteam sa ne uitam in sus ca eram la ultimul atej si ni sor aratat un cutit
dar la noi in bloc au cazut 2 oameni si ne-am facut cruce si ne-am dus in casa cu fiori in noi

| Andru_Andra_1996 a răspuns:

Hai sa va zic o poveste de groaza 100% adevarata! Va rog cei care au probleme cu inima sa nu cititi... Eram la scoala dintr-o data vinde dirigintele si spune ''' Teza!
Si de atunci am zis ca nu mai vin la scoala... Dupa 2 zile
Profu' : 2!
Eu: Dece am lu-at 2?
Profu': Pentru ca esti proas*a
Sfarsit...

| Grs_Vio_1996 a răspuns:

Vrei poveste iti dau eu un cosmar tip previziune! O zi obisnuita de vara ca ori care alta dar in acea zi era si o sarbatoare, veselie totul e bine pana cand se lasa seara, eram pe afara cu prieteni pe langa un bar toti asezati pe bordura da langa asfalt la fel bucurie, distractie in bar ( noi aveam raza vizuala pana la capatul cela-lant de sat adica se vedea sirul de lumini ), la un momenta dat am auzit o serie de Sunete foarte ciudate si furioase peste o ora sirul de lumini incepe sa se stinga repede in fata unui nor cenusiu spre negru pana la ultimul stalp de iluminat unde eram noi ( la noi nu s-a stins ) la un moment dat un sunet de panica iese din BAR (!?!) cei de langa mine parca sau evaporat eu am ramas pe loc, oameni din bar au iesit imediat dupa ce sa evacuat cladirea peste 5 minute ....lumina incepe sa "palpaie" intru-n mod infricosator, acea ceata iesea din bar dupa ce lumina s-a stins in bar, iese o silueta de DEMON m-am speriat am ramas pe loc nu puteam sa ma misc se invarte pe langa mine ( eu in somn mi-am luat in mana cruciulita de la gat ) si a incercat sa ma atace ( parca vroia sa ma spintece ) ma rastit la el cu cruciulita si am rostit in somn cat si in cosmar cuv PIEI l-am orbit si sa evaporat de o data se deschidese cerul si o lumina aurie se abatuse deasupramea si mi-a spus "-Apocalipsa lui Ioan 11:13 -Citesteo bine si ai sa afli raspunsul la toate!" si asa am facut adoua zi cei drept m-am speriat ca totul sa legat cosmarul dar si versetul din BIBLIE! SPER CA ITI VEI DA SEAMA CE AM TRAIT SI ASVREA CA SI TU SA PATESTI ASA SI AI SA VEZI CE SENTIMENT PLACUT TE APASA CAND ITI DAI SEAMA CA DUMNEZEU SI ISUS EXISTA!

| Kitttttty a răspuns:

Bunica mi-a povestit ca tatăl ei ieșise de la servici apoi a văzut un cal alb si unul roșu eu zic ca era un înger si ăla rău el s-a trezit într-un Șanț cu hainele rupte si murdar el s-a trezit la ora 5 dimineața REAL

| Kitttttty a răspuns:

Vreți sa va zic una reala?

| sebymarin1118 a răspuns:

Ba

| anutza200269 a răspuns:

| CartofRebelul1997 a răspuns:

In satul meu era o casa parasita eu impreuna cu niste prietenii mergeam impreuna la banca si ne zucam dea stafa cand deodata unul a fost calcat de masina masina a facut bum bum nu am ce face cu ouăle de la gaini atunci noi am calcat masina cu o alta masina am intrat in acea casa si deodata se aude un zgomot era stafa masinei calcate de masina stafa se plimba cu masina stafei animalelor noi am decis sa fugim si sa ne ascundem peste tot in casa iar stafa il prinse pe Daniel de picior el a urlat cu tipete de lupta si a incercat sa loveasca stafa dar a iesuat spargandusi fata, ma doare fata a zis daniel atunci eu si ceilalti 2 Marin si Alin ne-am sinucis, nu știu cum de am scris povestea asta deoarece sunt moarta dar nu conteaza asta conteaza ca casa aceea este bantuita p, s povestea este adevarataBob, Astăzi 22:08

| takashiforever a răspuns:

Articolul 51

Conducatorul unui vehicul care circula in spatele altuia are obligatia de a pastra o distanta suficienta fata de acesta, pentru evitarea coliziunii.
Articolul 52

(1) Este interzisa desfasurarea de concursuri, antrenamente ori intreceri pe drumurile publice, cu exceptia celor autorizate de administratorul drumului respectiv si avizate de politia rutiera.

(2) Organizatorii concursurilor, antrenamentelor ori intrecerilor autorizate sunt obligati sa ia toate masurile necesare pentru desfasurarea in siguranta a acestora, precum si pentru protectia celorlalti participanti la trafic.

(3) In caz de producere a unui eveniment rutier, ca urmare a neindeplinirii atributiilor prevazute la alin. (2), organizatorii acestora raspund administrativ, contraventional, civil sau penal, dupa caz.
Articolul 53

Autoritatile publice locale, cu autorizatia administratorului drumului public si cu avizul politiei rutiere sau la solicitarea acesteia, sunt obligate sa ia masuri pentru realizarea de amenajari rutiere destinate circulatiei pietonilor, biciclistilor, vehiculelor cu tractiune animala si calmarii traficului, semnalizate corespunzator, in apropierea unitatilor de invatamant, pietelor, targurilor, spitalelor, precum si in zonele cu risc sporit de accidente.

SUBSECTIUNEA 6: Reguli referitoare la manevre
Articolul 54

(1) Conducatorul de vehicul care executa o manevra de schimbare a directiei de mers, de iesire dintr-un rand de vehicule stationate sau de intrare intr-un asemenea rand, de trecere pe o alta banda de circulatie sau de virare spre dreapta ori spre stanga sau care urmeaza sa efectueze o intoarcere ori sa mearga cu spatele este obligat sa semnalizeze din timp si sa se asigure ca o poate face fara sa perturbe circulatia sau sa puna in pericol siguranta celorlalti participanti la trafic.

(2) Semnalizarea schimbarii directiei de mers trebuie sa fie mentinuta pe intreaga durata a manevrei.

SUBSECTIUNEA 7: Intersectii si obligatia de a ceda trecerea
Articolul 55

Intersectiile sunt:

a) cu circulatie nedirijata;

b) cu circulatie dirijata. In aceasta categorie sunt incluse si intersectiile in care circulatia se desfasoara in sens giratoriu.
Articolul 56

La apropierea de o intersectie conducatorul de vehicul trebuie sa circule cu o viteza care sa ii permita oprirea, pentru a acorda prioritate de trecere participantilor la trafic care au acest drept.
Articolul 57

(1) La intersectiile cu circulatie nedirijata, conducatorul de vehicul este obligat sa cedeze trecerea vehiculelor care vin din partea dreapta, in conditiile stabilite prin regulament.

(2) La intersectiile cu circulatie dirijata, conducatorul de vehicul este obligat sa respecte semnificatia indicatoarelor, culoarea semaforului sau indicatiile ori semnalele politistului rutier.

(3) Patrunderea unui vehicul intr-o intersectie este interzisa daca prin aceasta se produce blocarea intersectiei.

(4) In intersectiile cu sens giratoriu, semnalizate ca atare, vehiculele care circula in interiorul acestora au prioritate fata de cele care urmeaza sa patrunda in intersectie.
Articolul 58

In cazul vehiculelor care patrund intr-o intersectie dintre un drum inchis circulatiei publice si un drum public, au prioritate acele vehicule care circula pe drumul public.
Articolul 59

(1) In intersectiile cu circulatie nedirijata, conducatorul de vehicul este obligat sa acorde prioritate de trecere vehiculelor care circula pe sine. Acestea pierd prioritatea de trecere cand efectueaza virajul spre stanga sau cand semnalizarea rutiera din acea zona stabileste o alta regula de circulatie.

(2) In intersectii, conducatorii vehiculelor care vireaza spre stanga sunt obligati sa acorde prioritate de trecere vehiculelor cu care se intersecteaza si care circula din partea dreapta.

(3) In intersectiile cu circulatie dirijata prin indicatoare de prioritate, regula prioritatii de dreapta se respecta numai in cazul in care doua vehicule urmeaza sa se intalneasca, fiecare intrand in intersectie de pe un drum semnalizat cu un indicator avand aceeasi semnificatie de prioritate sau de pierdere a prioritatii.

(4) Cand un semafor cu trei culori are o lumina verde intermitenta suplimentara, montata la acelasi nivel cu lumina verde normala a semaforului, sub forma unei sageti verzi pe fond negru, cu varful spre dreapta, aprinderea acesteia semnifica permisiunea pentru vehicule de a-si continua drumul in directia indicata de sageata, indiferent de culoarea semaforului electric, cu conditia acordarii prioritatii de trecere vehiculelor si pietonilor care au drept de circulatie.

SUBSECTIUNEA 8: Trecerea la nivel cu calea ferata
Articolul 60

(1) Participantii la trafic trebuie sa dea dovada de prudenta sporita la apropierea si traversarea liniilor de cale ferata curenta sau industriala, dupa caz.

(2) La trecerea la nivel cu o cale ferata curenta, prevazuta cu bariere sau semibariere, conducatorii de vehicule sunt obligati sa opreasca in dreptul indicatorului ce obliga la oprire, daca acestea sunt in curs de coborare ori in pozitie orizontala si/sau semnalele sonore si luminoase care anunta apropierea trenului sunt in functiune.

(3) La trecerea la nivel cu o cale ferata industriala, semnalizata corespunzator, conducatorii de vehicule sunt obligati sa se conformeze semnificatiei semnalelor agentului de cale ferata.

SUBSECTIUNEA 9: Autovehicule cu regim de circulatie prioritara
Articolul 61

(1) Au regim de circulatie prioritara numai autovehiculele prevazute la art. 32 alin. (2) lit. a) si b), atunci cand se deplaseaza in actiuni de interventie sau in misiuni care au caracter de urgenta. Pentru a avea prioritate de trecere, aceste autovehicule trebuie sa aiba in functiune semnalele luminoase si sonore.

(2) Conducatorii autovehiculelor apartinand institutiilor prevazute la art. 32 alin. (2) lit. a) si b) pot incalca regimul legal de viteza sau alte reguli de circulatie, cu exceptia celor care reglementeaza trecerea la nivel cu calea ferata, atunci cand se deplaseaza in actiuni de interventie sau in misiuni care au caracter de urgenta.

(3) Cand pe drumul public circulatia este dirijata de un politist rutier, conducatorii autovehiculelor prevazute la alin. (1) trebuie sa respecte semnalele, indicatiile si dispozitiile acestuia.
Articolul 62

(1) La intrarea in intersectiile unde lumina rosie a semaforului este in functiune ori indicatoarele obliga la acordarea prioritatii de trecere, conducatorii autovehiculelor prevazute la art. 61 alin. (1) trebuie sa reduca viteza si sa circule cu atentie sporita pentru evitarea producerii unor accidente de circulatie, in caz contrar urmand sa raspunda potrivit legii.

(2) Cand doua autovehicule cu regim de circulatie prioritara, care se deplaseaza in misiune avand semnalele luminoase si sonore in functiune, se apropie de o intersectie, venind din directii diferite, vehiculul care circula din partea dreapta are prioritate.

SUBSECTIUNEA 10: Oprirea, stationarea si parcarea
Articolul 63

(1) Se considera oprire imobilizarea voluntara a unui vehicul pe drumul public, pe o durata de cel mult 5 minute. Peste aceasta durata, imobilizarea se considera stationare.

(2) Nu se considera oprire:

a) imobilizarea vehiculului atat timp cat este necesara pentru imbarcarea sau debarcarea unor persoane, daca prin aceasta manevra nu a fost perturbata circulatia pe drumul public respectiv;

b) imobilizarea autovehiculului avand o masa totala maxima autorizata de pana la 3, 5 tone, atat timp cat este necesar pentru operatiunea de distribuire a marfurilor alimentare la unitatile comerciale.

(3) Pentru autovehiculele care transporta marfuri, altele decat cele prevazute la alin. (2) lit. b), administratorul drumului public impreuna cu autoritatile administratiei publice locale, cu avizul politiei rutiere, vor stabili programe sau intervale orare pe timpul noptii, in care oprirea sau stationarea este permisa pentru distribuirea marfurilor.

(4) Se considera parcare stationarea vehiculelor in spatii special amenajate sau stabilite si semnalizate corespunzator.

(5) Vehiculul oprit sau stationat pe partea carosabila trebuie asezat langa si in paralel cu marginea acesteia, pe un singur rand, daca printr-un alt mijloc de semnalizare nu se dispune altfel. Motocicletele fara atas, mopedele si bicicletele pot fi oprite sau stationate si cate doua, una langa alta.
Articolul 64

(1) Politia rutiera poate dispune ridicarea vehiculelor stationate neregulamentar pe partea carosabila. Ridicarea si depozitarea vehiculelor in locuri special amenajate se realizeaza de catre administratiile publice locale sau de catre administratorul drumului public, dupa caz.

(2) Contravaloarea cheltuielilor pentru ridicarea, transportul si depozitarea vehiculului stationat neregulamentar se suporta de catre detinatorul acestuia.

(3) Ridicarea vehiculelor dispusa de politia rutiera in conditiile prevazute la alin. (1) se realizeaza potrivit procedurii stabilite prin regulament.
Articolul 65

Cazurile si conditiile in care oprirea, stationarea sau parcarea pe drumul public este permisa se stabilesc prin regulament, in conformitate cu prevederile prezentei ordonante de urgenta.

SUBSECTIUNEA 11: Circulatia vehiculelor destinate transportului de marfuri sau transportului public de persoane
Articolul 66

(1) Atestatul profesional este obligatoriu pentru conducatorul autovehiculului care efectueaza transport de marfuri periculoase, transport public de persoane, transport in cont propriu de persoane cu microbuze si autobuze, transporturi agabaritice, precum si pentru autovehiculele de transport marfa cu masa maxima autorizata mai mare de 3, 5 tone, care circula in trafic intern si international.

(2) Prevederile alin. (1) nu se aplica conducatorilor de autovehicule apartinand Ministerului Afacerilor Interne, Ministerului Apararii Nationale, Serviciului Roman de Informatii, Serviciului de Protectie si Paza si Administratiei Nationale a Penitenciarelor.

(3) Conditiile de obtinere a certificatului de atestare profesionala se aproba prin ordin al ministrului transporturilor, constructiilor si turismului, in conformitate cu prevederile legale in vigoare.

(4) Certificatul de atestare profesionala care confera titularului dreptul de a efectua activitatea pentru care a fost eliberat este valabil numai insotit de permisul de conducere corespunzator categoriei din care face parte vehiculul condus.
Articolul 67

Se interzice transportul pe drumurile publice al marfurilor si produselor periculoase in vehicule care nu au dotarile si echipamentele necesare sau care nu indeplinesc conditiile tehnice si de agreere prevazute in Acordul european referitor la transportul rutier international al marfurilor periculoase (A.D.R.), incheiat la Geneva la 30 septembrie 1957, la care Romania a aderat prin Legea nr. 31/1994, ori pentru care conducatorul vehiculului nu detine certificat A.D.R. corespunzator.
Articolul 68

(1) Autovehiculul care transporta marfuri sau produse periculoase poate circula pe drumurile publice numai in conditiile prevazute de reglementarile in vigoare.

(2) Vehiculele care, prin constructie sau datorita incarcaturii transportate, depasesc masa si/sau gabaritul prevazute de normele legale pot circula pe drumul public numai pe traseele stabilite de administratorul drumului public sau, dupa caz, de autoritatile administratiei publice locale, cu respectarea prevederilor legale in vigoare.
Articolul 69

Autovehiculele cu mase si/sau gabarite depasite, cele care transporta marfuri sau produse periculoase, precum si cele de insotire trebuie sa aiba montate semnalele speciale de avertizare cu lumina galbena, prevazute la art. 32 alin. (1) lit. c), iar conducatorii acestora trebuie sa le mentina in functiune pe toata perioada deplasarii pe drumul public.

| Junc_Ramona_1991 a răspuns:

Vr cea mai tare poveste d groaza

| WarZone a răspuns:

In 2008 s-a intamplat. M-am trezit pe la 8 jumate-9 dimineata sub zarva absolut insuportabila din casa. Mihai venise deja la noi cu Andrei care pierduse cheile de la masina. Mama tot incerca sa ii potoleasca insa umbra mea infricosatoare de om trezit brutal din somn calmeaza sufletele incinse. Ma uitam la ei ca la felul 14. I-am intrebat ce cauta la ora aia la mine, adormit fiind uitasem programul pe care il facusem si ei mi-au limpezit memoria. Trebuia sa mergem in excursie la Hoia Baciu.Noi 3 fiind niste maniaci ai paranormalului si in special eu, ateu convins fan al extraterestrilor nu puteam rata acest loc. Am facut planul asta de vreo 10 ori. Tot luam oameni, ei se razgandeau. Noi 3 mergeam cu masina lui Andrei, Mihaela, Victoria si "Dumy" mergeau cu fratele Mihaelei in Dacia aia nenorocita cu care avusese Schumaher, Alex Enescu (fratele mihaelei) 5 accidente din care unul nasol de tot. A fost si la stiri. Sa fi fost el de vina? Sau poate masina lui? Sa fi fost ghinionul? Sa fi fost soarta? Nu stim. Tot ce stim e ca am plecat la 11. Alex si ceilalti plecasera de mult, pe la 7 jumate insa eu cu trezitul stau cam prost. Pe drum ne faceam tot felul de scenarii, faceam tot felul de glume tampite, radeam, ne prosteam. Prima intamplare neobisnuita a avut loc la benzinarie. Eram probabil pe undeva printre Brasov si Sighisoara daca nu ma insel. Eu cu Mihai am intrat sa ne luam de mancare. Nu prea aveau cine stie ce am gasit un meniu cu cartofi si ne-am luat. Andrei a tot stat de vorba cu un tip de la canistra de acolo. Bun, am mancat am mai povestit una alta...am mers la baie si am mers sa imi mai iau o sticla de Nestea, slabiciunea mea. I-am pus banii pe masa vanzatoarei care mi-a aruncat o privire inspaimantatoare. Nu primim decat lei, imi pare rau. (Dadusem o bancnota de 5 lei). Ma uit dupa Mihai, statea de vorba cu Andrei, ma asteptau. In spatele meu deja se forma coada. Fiind incuiat am luat bancnota. "Pai nu sunt 5 lei?". Se uita la mine ca la un tampit. Chiar ma speriasem putin. Imi tremurau genunchii si incercam sa fiu prezent la situatie. Apoi pur si simplu imi spune din nou pretul ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat si ii dau din nou bancnota pe care o respinsese ulterior. De data asta o accepta zambindu-mi cald si urandu-mi o zi buna. Ma duc tinta la Mihai si Andrei spunandu-le isprava. "Te-o fi placut, facea misto de tine" imi spune Andrei care imi tinea portiera deschisa. Am urcat. Din pacate am nimerit o coada infernala. Dupa vreo 6 ore si ceva daca nu 7 ne-am vazut la Hoia Baciu. "Da sa il sun pe Enescu" imi comanda domn' capitan Mihai. Observ ca bateria de la telefon se incarca. AM intors putin capul si m-am uitat din nou. Nu vreau sa stiu ce fata facusem insa Mihai ma privea ca pe un nebun. Ii arat ecranul insa el nu a vazut. I-am explicat si am stat toti 3 ca tampitii vreo jumate de ora sa ne holbam la ecran...Lui Andrei ii suna telefonul. Era Alex care tocmai il anuntase ca ii e rau si ca au oprit pe marginea drumului. Ma simteam exact ca intr-un film in care urma sa plecam sa ii cautam si sa dam de cine stie ce psihopat sau monstru din mlastina care sa ne faca felul. Cool. Am stat in masina, am ascultat muzica. "Da si tu ala pe radio". Andrei da pe radio si nu mergea deloc, era bruiat. Mai dai. A trecut prin aproximativ 5 frecvente dar nu mergea. Soarele incepea sa ne faca cu mana. EU aveam bateria full. Il sun pe Alex si imi raspunde cu o voce destul de rece. "Unde sunteti ma cretinilor ma?, sun de 10 ore!". Ii dau telefonul lui Andrei. Vorbesc ei ce vorbesc apoi ne face semn sa urcam in masina. Dupa ce ne-am cautat vreo jumate de ora ne-am gasit. Alex era palid ca varul. El tot insista ca il sunase pe Andrei de nu stiu cate ori dar el nu avea nici un apel. Weird Ne-am pus apoi pe glume si distractie pana s-a facut seara. Hai cu cortul in padure ca sa avem experienta vietii. Masinile cu muzica, noi jos cu mancarea. Atmosfera ciudata. PAdurea era chiar ceva ce nu credeam ca o sa vad vreodata. Absolut terifianta. Intunecata, sumbra. Copacii dansau in toate felurile in umbra noptii. Se aude brusc un zgomot de radio stricat care ne face pe toti sa tresarim. Era telefonul Mihaelei care nu se mai deschidea.Ea spunea ca il incarcase cu o noapte inainte. Sa fi fost telefonul meu? monologa Alex. Ceva nu e ok cu telefoanele clar. Hai sa ne invartim putin. "esti bolnav cu capul" imi reproseaza Andrei care se tot juca la bricheta. Doar nu am venit aici ca sa stam degeaba. Pai stam ne distram. Desi eram acolo de ceva vreme abia atunci am inceput sa realizez ce se intampla in jurul meu. Am inceput sa vad de fapt adevarata fata a padurii acesteia. Acei copaci intortochiati, pamantul uscat, lipsa de viata. Am inceput sa transpir si am inchis ochii. Trebuie sa recunosc, m-am speriat. Am avut niste ameteli si nu prea mai constientizam ce se intampla in jurul meu. M-am scuturat putin si am revenit la realitate. Ochii mei s-au atintit brusc asupra a doi pomi innodati. Asa ceva nu mai vazusem niciodata. Ma uit in sus si vad cerul de o nuanta stranie. "Ce dracu?". Am mai stat putin de vorba am inceput sa intram in atmosfera si glumele s-au dizolvat usor usor pana in stadiul de povesti terifiante sau scenarii groaznice cu care ne speriam reciproc. Am adormit foarte tarziu si eu m-am trezit pe la 11 jumate. Doar Mihai mai era treaz si se tot uita la telefon. L-am intrebat ce face si el mi-a raspuns straight face intr-un mod deloc specific lui: " Ba frate eu zic sa plecam vorbesc pe bune acum". " Ce te-a apucat?". "Nu stiu frate ceva clar nu e bine. Acum adevarat, am facut glume, astea da' pe bune nu imi merge nici mie telefonul acum ce dracu. Daca faceti voi glume d'alea de pompieri macar spuneti acum ca nu mai e de gluma." "Hai ma stai linistit ce dracu". Insa nu puteam uita incidentul cu telefonul meu, cu bateria care se incarca in mod straniu. Era oare incarcatura magnetica? Energetica? Nu stiam inca. Insa aveau sa se intample multe. "Cand se trezesc astia dam o raita prin padure? Te tine?"Da ma, da' tot am o retinere" Dupa vreo 2 ore ne-am trezit toti ne-am dezmeticit am facut planul si am plecat cu camera prin padure. Mergeam de nebuni. La inceput totul era bine frumos insa deodata am inceput sa intram in spiritul padurii mutilate si intunecate. Ziua, pe buna dreptate era mult mai terifiant decat noaptea. Pur si simplu era o ceata nejustificata si inexplicabila care ne-a dat tuturor fiori. Ma uitam la fetele celorlalti si deveneau din ce in ce mai retinuti. Mihaela tremura din toate incheieturile. Ne uitam de nebuni in stanga si dreapta si nu vedeam altceva decat copaci desfrunziti oribili. Se lasau catre tine cu bratele scheletice infipte in pamantul lipsit de viata. Nu dupa mult timp am realizat ca anumiti pomi erau pur si simplu arsi. Arsi de ceva malefic. Andrei nu mai filma. Era socat. Pe jos erau urme (?). Sa aruncam o privire in sus. Vedeai cum se pierdeau trunchiurile mutilate inspre cerul albastru verzui. Mihai scoate o propozitie tremuranda. " Ba frate zici ca suntem la Cernobal". Trebuia sa rad? Sa tac? Cu cat avansai mai mult pe taramul misterios cu atat simteai cum ti se face cald, auzeai cum trosneau crengile, Horror. Copacii ma uimeau in continuare. Atat de strambi si distorsionati ceva malefic diabolic era acolo. Ceva ce nu se poate descrie in cuvinte. Nu a durat mult pana sa realizam ca nu mai stiam sa ne intoarcem de unde plecaseram. Aveam experienta cu campingul si muntii (desi nu era cazul). Odata ne-am pierdut pe munte la Jepii mici a fost nebunie. Dar nu atat de terifiant. Asta era mai mult dincolo de limita omului. Tremuram ca dracu. Capacul a fost o sfoara trasa printr-un pom pe care cand am vazut-o am sarit 3 pasi in spate. Am zis ca eu plec acasa direct. Treaba lor ce fac. Alex a apucat sfoara si a tras tare de ea. Era prinsa in trunchi. Asa ceva nu se putea era imposibil. Mihaela isi face cruce si incepe sa spuna rugaciuni. Pe mine m-a scos din sarite eram si asa stresat. "Termina cu prostiile". Alex imi arunca o privire rece. "Ce mortii ma-si trosneste atat?" Se revolta Andrei care mai avea putin si dadea cu camera de pamant. Intr-adevar era foarte profund sunetul si ne punea sub tensiune. Dupa vreo 3 ore desi pierdusem notiunea timpului am gasit o campie unde sa ne asezam. Eram transpirati, obositi si terifiati. "Ba gata mie imi ajunge jur" Spune Andrei care se uita la inregistrari. Mai lipsea sa gaseasca vreo stafie ceva pe inregistrare ca gata, noroc ca nu. Una peste alta ne-am mai calmat desi stresul era la fel de intens. Alex se trezeste sa vorbeasca "Ba telefoanele cred ca nu merg de la semnal". Hai sa mergem putin inspre sosea. Eu cu Alex si cu Mihai am mers putin cu el insa nu am iesit din campul vizual al celorlalti. Aici s-a intamplat lucrul care m-a marcat pentru totdeauna. Am auzit o salvare, o sirena care m-a inghetat. Ceilalti au incremenit. Mihai avea o expresie plangacioasa. Sirena era pe bune exista nu eram nebun. Am luat-o cat de tare am putut la fuga spre ceilalti. Intrasem in colaps. Le-am povestit si ne-au crezut desi ei nu auzisera nimic. Mihaela incepe sa planga la un moment dat. Alex o linisteste. "Maine plecam gata, ce gura ma-si". Tremura toata, imi era mila de ea. Eu clar nu mai puteam sa dorm sau altceva. "Maine mergem in Cluj in oras stam putin si gata acasa". Noaptea avea sa fie cea mai lunga posibil. Cum stateam eu acolo am luat camera sa ma uit pe inregistrare. Bateria se descarcase socant de repede. M-am uitat putin nimic interesant. Imi mut privirea catre sol unde vad ceva ce ceilalti nu observasera. Pasi, urme de pasi care se opresc in mijlocul "campiei". Ceva se intampla fara nici o discutie. Am atipit vreo 2 ore m-am trezit intr-o zarva."Ba baiatule plecam acum, am vazut lumini prin padure". Toti erau distrusi si terifiati. Ne-am grabit apoi sa strangem eram toti disperati. "O fi o ambulanta fratilor! d'aia era si sirena!" Zice Mihai. Dai cu fuga ne-am grabit sa o stergem de acolo am fugit spre autostrada unde aveam masinile. Ne-am urcat in masini si am plecat in toiul diminetii.Ne ajunsese. AJungem in Cluj dimineata. In masina eu cu Andrei si Mihai tot discutam si povesteam. NE calmasem oarecum. In Cluj Napoca noi coboram sa ne desmortim. Am intrat sa mancam am mai pierdut vremea si intr-un tarziu am pornit spre casa.Ce sa fi fost nu stiu, dar jur ca a fost o experienta 100% reala am trecut prin multe intr-un timp scurt si sincer nu va recomand. Mai bine ramanem noi departe de enigmele astea de atunci am renuntat la intriga fata de OZN-uri si orice altceva. Dar nu se putea pana nu mai aveam si un alt mic soc. Era noapte si eram la Mihai trecusera 2 zile si fix despre asta vorbeam.Mai beam o bere etc.Si il suna Andrei pe Mihai ca sa ii spuna "Au fost in spatele nostru mereu!" si a inchis. Era sigur ca a gasit ceva pe inregistrare insa cand l-a intrebat a spus ca sters filmuletul si a jurat cu mana pe inima ca nu ne-a sunat. Viata asta pana la urma ascunde mult mai multe decat stim noi clar

| ஜÐαɾκPαɳteɾஜ a răspuns (pentru WarZone):

laughing dadeam si mai jos si nu se mai terminalaughing oricum mi-e lene sa o citesc happy

| claudiu123 a răspuns (pentru WarZone):

Esti un foarte bun narator...Super povestea

| Lik3BoSS a răspuns (pentru WarZone):

Super,chiar pare realahappy

| Papusica1234567 a răspuns:

Intr-o zi stateam in fata televizorului foarte aproape cu 2 prietene stefania si lorena si dintr-o data din televizor a iesit o fata foarte rosie le-am intrebat daca au vazut si ele si au spus ca sa astins televizorul pentru ca se luase curentul m-am speriat foarte tare si le-am rugat sa ramana asa ca au stat peste noapte iar eu auzisem niste bubuituri in podea in fine nu am bagat de seama in cealalta zi, seara neam plimbat pe o strada intunecata se zice ca era bantuita lorena si stefania au spus ca merg la veceu si eu le-am asteptat la acel anumit veceu au trecut 4 ore si nu au mai iesit le-am strigat dar nimic am deschis usa si nimeni nu era acolo am fost speriata iar cand am mers sa le spun parintilor lor ele se jucau carti la mine acasa am lesinat si din acea zi mi cam frica nu vreti sa traiti asta pe pielea voastra... nu vreau funda doar vreau ca nm sa nu pateasca ce am patit eu.

| AlexandruAlex55555 a răspuns:

Intr-o zi m-am dus la tara ca sa ma joc cu prietenii mei.
Cand am ajuns, eu si prietenii mei ne-am dus la plimbare prin sat.Noi am stat mult pe afara.Pe la ora 10:00 noi am vazut pe drum o gradinita patasita de mult.Noi am vrut sa intram sa vedem ce este acolo. Poarta era inchisa si a trebuit sa sarim gardul.Usile ereu deschise asa ca am intrat in toate camerele.Pe hol era un fel de spanzaratoare iar pe jos era sange.Noi eram tare infricosati asa ca am plecat acasa.
Aceasta poveste a fost reala credeti-ma mie mi-a fost tare frica de atunci!

| xXDarkRaidenXx a răspuns:

Deci,la noi in oras este o strada numita,, Cocoroveni,,.Tot auzeam la noi prin cartier ca strada este PARANORMALA! Eu cu 2 prieteni am mers dupa 2 zilesa,, investigam,,.Pe o casa era chipul lui STATANA! Eram tare speriati dar si uimiti in acelasi timp.Se facuse seara iar eu cu Raul si cu Rares am mers intr-un parc sa ne jucam cu alti prieteni.Pe la 22.00 m-am uitat pe cer.SATANA s-a aratat din nou! Avea chipul din nori, iar atunci ne-am decis sa mergem acasa fiind ca era prea infricosator.Eu stau foarte departe de acel parc.Am fost nevoit sa merg pe jos acasa.La mijlocul rutei, a trecut prin fata mea o silueta inalta cu rochie alba si cu par negru.Am fugit acasa cat de repede am putut, dar nu era nimeni.Noroc ca aveam cheia.Am intrat in casa si m-am pus in pat.Cand sa adorm, se tot auzeau voci de afara. Credeam ca sunt caini, dar dintr-o data, un urlet infricosator se aude de afara: ''AJUTOR! TE ROG AJUTA-MA!".M-am culcat.Si acum inca mai sunt socat de ce am vazut in acea seara.REAL REAL REAL!