| anonim_4396 a întrebat:

imi ziceti va rog frumos regulamentul complet la cluedo ca nu-l gasesc nicaierisad. vreau sa-mi ziceti cum trebuie sa asez pe tabla piesele, cum se joaca, care e treaba cu semnele alea de intrebare si cum trebuie sa mut armele alea sad

2 răspunsuri:
| DeiiaCherry01 a răspuns:

Ai incercat aici?
http://www.boardmeet.ro/cluecluedo-prezentare-generala-si-regulament/

sau

Misterul de care nu te saturi niciodată e acum şi mai intens! CLUEDO se întoarce acum într-o ipostază modernă: o recepţie elegantă în vila unui milionar se sfârşeşte într-o crimă şocantă şi este responsabilitatea ta să descoperi identitatea criminalului. De data aceasta nu există nici revolver, nici sală de biliard... dar poate că Scarlet a comis crima cu haltera în salonul spa? Aruncă o privire în regulamentul actualizat, asemănător unui ziar de scandal, pentru a te informa cu privire la sălile, armele şi oaspeţii noi. Teancul de „cărţi intrigă" adaugă suspans jocului. Aceste cărţi te pot ajuta la rezolvarea mai rapidă a crimei... dar, în acelaşi timp, pot duce la apariţia unei victime noi! Încearcă să distingi informaţiile adevărate de zvonuri şi fii un martor al scandulului secolului

FUNDA? :x

| rerash a răspuns:

@deeaedede astea si eu le-am gasit.eu vreau sa stiu mai detaliat putin big grin