| Teresa9990 a întrebat:

Ma ajutati va rog cu o felicitare pentru ziua profesorului de istorie? Ceva special... daca se poate
mersi anticipat
Funda si VOT

Răspuns Câştigător
| Diavolcata a răspuns:

Buna, noi acuma incercam sa iti dam idei si idei, fi creativ/creativa si expria-te toate dragostea : Exemplu Voi sunteţi cartea mea de capatîi pe care am lecturat-o ani de rînd. Sunteţi fiinţele care aţi format în propria-mi persoană un ecou cu care îmi ţin răsuflarea zi de zi. Mi-aţi îndreptat privirea spre viitorul, în care se naşte succesul, respectul, iubirea faţă de părinţi, frate, ţară şi de tot ce poate fi iubit şi necesită iubire.Voi, ctitorii mei aţi lăsat amprenta cunoştinţelor în fiinţa şi gîndirea mea, generindu-mi apariţia aripilor cu ajutorul cărora am zburat, începînd de la treapta clasei întîi şi pînă în prezent. Mi-aţi corectat greşelile, orientîndu-mi acţiunile spre onestitate şi adevăr. Pentru mine aţi fost mereu şi veţi rămîine un izvor cu apă cristalină, de unde am savurat şi savurez sfaturi şi poveţe pline de entuziasm. Voi, aţi înrădăcinat tot ce ţine de frumos şi decenţă în existenţa unui om, de aceea vin de a vă oferi în schimb stima şi iubirea pe care o meritaţi din plin! Cu toate acestea mă-nînchin în faţa Dumneavostră, rostind un sincer MULŢUMESC. Funda?