| spinteca a întrebat:

Vreau sa-mi sumpar o skoda octavia 1 motor 1.6 102 CP din 2002 benzina, si vreau sa stiu ce consum poate scoate in oras, daca consuma ulei, daca filtrele, o curatare de pedala acceleratie costa mult, un schimb de ambreaj si o distributie sunt scumpe piese montaj. Multumesc

1 răspuns:
| AwGenetix a răspuns:

5.6L consum, curatarea de pedala acceleratie costa 2 lei. daca te refereai la clapeta de acceleratie e altceva, si ma dezamagesti profund ca esti habarnist. iti raspund in avans, 100Ron costa curatarea clapetei, daca consuma ulei...din nou dezamagesti. practic esti un habarnist, nu-ti lua masina. poate de tocat carne. o masina consuma ulei in functie de gradul de uzura. crezi ca e ceva general in asta? consumabilele costa undeva in clasa de mijloc comparativ cu alte auto. kit ambreiaj 2000Ron(fara montaj), distributie 450ron(cu montaj).

Nu vreau funda. Vreau sa pui mana sa inveti, sa nu ajungi vreun cocalar cu pedala.