| Askaw0w a întrebat:

vreau si eu un site de unde pot lua comanda vocala la laptopul meu samsung r519, windows 7 ultimate! cine are cel mai bun raspuns si da si site are funda+vot!

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Il ai deja in computer -> se numeste Speech Recognition! Calea programului este Control Panel\Ease of Access\Speech Recognition. Trebuie sa ai windows-ul in limba engleza si de asemenea trebuie sa stapanesti bine limba engleza. mai multe detalii aici: http://debitarilemele.wordpress.com/2010/01/28/control-vocal-pe-windows-7/
Bafta! (e singurul)