| xlr8rq1 a întrebat:

Trebuie sa fac un poster cu franta.
Ma puteti ajuta cu niste replici in franceza pe care sa le pun pe poster?

1 răspuns:
| Superhainute_Comanda_1986 a răspuns:

Il faut se quitter souvent pour s'aimer toujours! = Trebuie sa simti dorul adesea, ca sa simti iubirea intotdeauna

Quoi de plus beau que l'amitie lorsque la sincerite s'en mèle, c'est un precieux cadeau.= Ce ar putea fi mai frumos decât atunci când prietenia si sinceritatea se amesteca, fiind un dar pretios.

Amour passe, douleur demeure.=Dragostea trece, durerea ramane

Les hommes ont toujours raison, les femmes n'ont jamais tort.= Barbatii au intotdeauna dreptate, femeile nu gresesc niciodată.

Qui sème partout ne récolte nulle part. = Cine seamana vant, culege furtuna.

Multa bafta!