| orman a întrebat:

Salut va rog sa ma ajutati si pe mine am un nokia 6124 cu IMEI 353117021529073 si am uitat codul de siguranta ce pot face? plizzzz ajutoor

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Pasul 1. codul din fabrica este 12345 incearca-l
Pasul 2.codul tau de siguranta este asta 4501776633 incearca-l
Daca nu merge intra aici http://www.mobilewave.ro/......ia-76.html ai nevoie de cablu de date!

inca o varianta este sa descarci MCode de aici http://sourceforge.net/projects/mcode/ si sa-l pui sa caute codul tau!
sau intra aici si scrie cod IMEI reteaua telefonului toate datele care ti le cere si site-ul genereaza minim 5 parole pe care le ai de incercat

uite aici si niste coduri pentru N 6124
Toate codurile secrete se tiparesc direct in ecranul principal (standby).

*#06# - aflare cod IMEI
*#7780# - revenire la setarile din fabrica
*#67705646# -stergere logo operator
*#0000# - afisare versiune software
*#2820# - adresa Bluetooth
*#746025625# - status ceas SIM
#pw+1234567890+1# - arata daca SIM-ul are restrictii
*#92702689# - meniu secret cu toate sau o parte din urmatoarele informatii:
- IMEI
- luna si anul in care a fost produs telefonul
- data la care telefonul a fost cumparat
- data ultimei reparatii
- life timer - timpul total de convorbiri
*#3370# - activare codec EFR (Enhanced Full Rate). Imbunatateste receptia semnalului, dar bateria se va consuma mai repede.
*#3370* - dezactivare EFR. Bateria se va consuma mai incet, dar semnalul receptionat va fi putin mai slab.
*#4720# - activare codec Half Rate
*#4720* - dezactivare cod Half Rate
*#7370925538# - se foloseste cand uiti codul pentru aplicatia wallet al telefoanelor Nokia Symbian. Ti se va cere codul de securitate (implicit este 12345).
*#7328748263373738# - resetare cod de securitate
Bafta!