| dididiana a întrebat:

Salutare TPU as dori sa-mi fac un radio dar ...nu stiu ce scule imi trebuie nu conteaza banii, actele conteaza sa-mi spuneti cum se numesc sculele si cam cat ar costa in jur de x lei
fundita+CERERE de prietenie = vot :X:X:*:*:*:*

2 răspunsuri:
| bluebios a răspuns:

Nu inteleg intrebarea vrei sa costruiesti un emitator/receptor radio din pasiune pentru electronica sau vrei sa-ti faci un post de radio? Daca vrei sa faci un post de radio si nu conteaza banii poti sa-ti angajezi un consultat cu experienta in domeniu.

| cosminache a răspuns:

Deci dadca vrei post de radio cum e Kiss costa o multime de bani. Dar poti face un radio online. E gratis, si amuzant. Iti trebuie SHOUTCAST si SAM BROADCASTER. Cauta pe YT cum sa faci un radio cu sam broadcaster. E complicat pana intelegi. Dupa aceea e foarte distractiv. Daca vrei te ajut eu da-mi un mesaj. Am o comunitate si poate colaboram big grin. Am experienta.