| eva9999 a întrebat:

Scuzati categoria.stiti cumva cum se cheama acea ramura a politiei in care investighezi cazuri ca un detectiv? si ce facultate trebuie sa faci? Si este bine platatit? Cam asta a fost cat mai multe detalii va rog...si app eu locuiesc in viena si daca se poate puteti sa-mi ziceti ce facultate trebuie sa fac aicea si banii? Sau daca nu e bine si cum e in Romania...mersi anticipat

Răspuns Câştigător
| Sabiina a răspuns:

Mda. Tata are meseria asta.hee hee Se numeste criminalist. Sincer nu e prea convenabila pentru ca trebuie sa te duci pe teren[sa investighezi un caz] atunci cand te cheama seful, chiar si noaptea. Bine, ca se si plateste bine, dar uneori iti planifici sa te duci undeva cu prietenii/familia si trebuie sa amani ca trebuie sa mergi pe teren. Si e nasol iti dai seama.A si trebuie sa faci academia de politie. Salarul era 30 de mil si ceva dar acum e 27 parca. Sper ca te-am ajutat. Bafta!:* Fundita?

1 răspuns:
| white02 a răspuns:

Ai nevoie de drept pentru asa ceva... iar la detectivii aia le zice procurori, de salarul unui procuror nu pot sa iti zic nimic, las pe altii sa raspunda despre.