| Mihaela2023 a întrebat:

Se inchid granițele in Romania? Trebuie sa plec joi in Ungaria.
Si nu stiu ce restricții se vor pune. Daca am vaccinul făcut pot sa plec oricând?
Ştie cineva?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu se inchid. Daca ai vaccin poti pleca. Cauta insa condițiile de intrare in Ungaria

| Verttigo a răspuns:

Da poți merge. Nu se închid granițele. Ai înțeles greșit. Daca ai certificat verde poți merge oriunde, totodată este posibil că venind din tara "roșie" pe lângă certificat sa ți se ceară și un test. Atât.