| anonim_4396 a întrebat:

Stie cineva niste site-uri unde sa gasesc "date"(informatii) despre vampiri? Va rog! Poate si ceva poze! MULTUMESC ANTICIPAT(funda+vot)

Răspuns Câştigător
| Konata a răspuns:

Buna, uite aici toate informatiile:
http://ro.wikipedia.org/wiki/Vampir_(legend%C4%83)
Si niste imagini:
http://www.google.it/......tp?/search
Fundita:)?

7 răspunsuri:
| Andrusccaaa a răspuns:

Bine ai venit printre noi!
Exista si sunt printre noi, nu cum sunt descrisi in legende si carti de fictiune dar. exista, prin Romania cei mai intalniti sunt cei psionici(vedeti mai jos)
Vampirii zilei de azi...sunt 2 tipuri. uneori ambele doua se regasesc intr-unul:
-Psi vampires.se hranesc cu un anumit tip de energie, energie continand si focul, aerul, pamantul, fulgerele, fiintele vii. Energia corespunzatoare difera de la un individ la altul, unii putand sa asimileze mail multe tipuri de energie, transformand-o in energie proprie, specifica propriului corp, spirit, etc.
Acesti vampiri au puterea de a manipula energia psi in folosul lor prin diverse metode

-Blood vampires: Vampirii dependenti de sange...nu sunt cu dintii canini retractabili sau neparat sa aiba o lungime mai mare decat la oameni normali. Acesti indivizii au o atractie pentru legendele cu vampiri si
tot ce are legatura cu acest subiect de obicei de pe la 13-14 ani.Intr-un final trecand printr-o perioada dificila greu de explicat care reprezinta inceputul nevoii de sange.Acestia au donatori de sange nu omoara oamenii sau chestii de astea.

In general:
-puterea unui vampir nu este corespunzatora cu cea a oamenilor, ei inca din copilarie beneficiand de o putere mai mare decat oamenii obisnuiti
-vampirismul se transmite mai mult ereditar, nu se transmite prin sange sau muscatura
-sansele unui vampiri de supravietuire sunt cu 10% mai mari fata de ale unui om obisnuit(un exemplu ar fi... lovit de masina, cazatura de la etaju'...)
-nu sunt nemuritori
-slabiciune ochilor la lumina, si a pielii la lumina soarelui(prezenta la orice om cu piele de culoare alba.foarte deschisa la culoare), acestia nu mor daca stau in soare dar se ard de cateva ori mai repede decat un om
-...

intrati pe www.sanguinarius.org ...gasiti acolo tot ce vreti. uitati-va la Articles
Si alt great site http://sphynxcatvp.nocturna.org/vampfaq.html
("/vamfaq.html" ca sa intrati direct unde sunt chestiile importante)

ambele sunt cele mai adevarate siteuri p care le-am vazut in legatura cu vampirii si sunt mari, continand o cantitate respectabila de informatii, si imagini : http://www.google.com/......tp?/search Gasesti aici. Pa, pa

| dude_1854 a răspuns:

Uite aici: http://ro.wikipedia.org/wiki/Vampir_(legend%C4%83) sunt si poze Funda?

| PinkPanter a răspuns (pentru Konata):

Mersi!

| Konata a răspuns (pentru PinkPanter):

Cu placere:*

| Booolll a răspuns (pentru Andrusccaaa):

Buna! Sunt interesata de acest subiect.As vrea sa vorbim privat... uite id-ul meu :rockbybyemo.(pentru,, Hai")

| PinkPanter a răspuns (pentru Booolll):

Ok

| Arsene_Fefe_1987 a răspuns (pentru Andrusccaaa):

Buna cum as putea si eu sa iau legatura cu tine de mica ma atras acest subiect