| Luci99 a întrebat:

Stie cineva un program de facut jocuri?

2 răspunsuri:
| Madalyn a răspuns:

Ca sa faci un joc ai nevoie de cunostinte multe... design, sunet si multe altele!
Un joc nu se face cu un singur program... deci din pacate nu vei gasi un program de facut jocuri!
Programe sunt... insa costa sute de euro si iti trebuie ani de specializare!
Chiar si pentru un joc flash pe care`l poti juca online cu ajutoru unui browser, ai nevoie de ceva cunostinte!
Sfatul meu... cauta sa faci altceva happy

| alyntoxic50 a răspuns:

Nu prea exsista asa ceva. daca vrei sa faci jocuri invata programare.