| Anax13 a întrebat:

Salut, stie cineva un program de facut jocuri?(cu link... dau fundita)

2 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Tu ce crezi? Ca un singur program este de ajuns sa faci un joc?
Uite aici cateva din programele care te ajuta sa faci un joc: MooMapper, TXD Workshop, IMG Tool, GXT Editor, Mission Builder,CarEd, AudioDecoder, Toate programele din Adobbe si Java etc... nu mai stau sa enumar!

| Mihaiwest a răspuns:

Jocurile se fac prin tehnica avansata, touchscream, nu prin adrese online sau programe. yawn E sa zicem ca le stii tu, atunci iti zic sa folosesti Adobe Photoshop pentru creeare gamer-ului, Adobe After Efects si multe alte programe de creat instalul.exe
P.S: Las-o Balta raised eyebrows