| Vlad_2050 a întrebat:

Stie cineva un tutorial pentru acest dans(Treambura pamporea)? http://www.youtube.com/watch?v=BOHH4fB5ld4 video sau scris. Dau funda;)

5 răspunsuri:
| Vlad_2050 explică:

De ce te-ai bagat in seama ca musca-n ****? Daca nu stii despre ce e vorba, taci din gurawinking. "si dansezi chestii cu nume mai complicat decat mancarea din China>?" e dans aroman incultule. Imi mai raspunde cineva? Va rog.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Treambura pamporea? Poponaru gonoreea? Te cheama Vlad si dansezi chestii cu nume mai complicat decat mancarea din China>? Dai funda sau dai din fund poponaru homosexual pleonasm te dreq

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cat sunt versurile, te misti dupa hora armana adica dreptu la dreapta, vii cu stangu dupa el, bataie pe stangu, stangu il duci in spate, dreptu iar la dreapta si tot asa. dup-aia la refren (cand nu mai is versuri) pornesti cu dreptu, vii cu stangu, si cand ai ajuns cu dreptu jos duci stangu in spatele lui, dupa duci dreptu in fata-stanga stangului si duci stangu la spate. dupa pornesti iar si tot asa happy sper ca ti-am fost de ajutor. s'banedzi

| vipera12 a răspuns:

Trebuie sa ai sange de machidon pentru a face dansul asta perfect:*
Mie mi-a venit din instinct fiind make* dar se poate invata
Daca ai prieteni aromani si le place poate de invata ei
E bine si ce a zis anonimul dar nu prea intelegi nimic
Poate ai ocazia de a te duce la nunti de aromani si vezi acolo
Bafta:*

| OdaeClement a răspuns:

Da, aici aveti tutorial complet pentru. dansul pamporea https://danceaddiction.ro/cursuri-video/dansuri-de-grup/pamporea-pe-muzica/