| anonim_4396 a întrebat:

Stiti niste intamplari ale voastre de groaza? Adica care vi s-au intamplat voua. A mea a fost:
Intr-o zi cand ma spalam pe dinti, ma uitam in oglinda din baie.Si am simtit un fior rece ca un fel de fulgeratura.Atunci in oglinda ea un om alb la fata cu un cutit in mana care incerca sa ma injunghie. M-am ferit(nu eram chiar asa sperios)dar am vazut cutitul plin de sange(al stafiei ma rog ce-o fi fost aia)si miera sa nu ma fii injunghiat ceva si mi-am verificat corpul si mi-am vazut o gaura in abdomen(vai de mineee!)dar apoi mi-am facut crucea cu limba fiind paralizat de frica si de durere si dupa ce mi-am facut crucea, gaura a disparut la fel si stafia.
Frate dupa intamplarea aceea n-am mai dormit singur o luna.cryingcrying

Răspuns Câştigător
| MrsBrunetzyka a răspuns:

Dupa ce a murit bunicul meu, ne-am culcat toate care eram acolo ( 4 ) in aceeasi camera un a murit bunicul meu, eram la tara. eu cu verisoarmea de 19 ani am dormi in acelasi pat, iar mama pe patul unde a murit tataia si mamaie jos. bunica mea si cu mama au adormit, am ramas eu cu verisoarmea la tv. si cand mai uit asa prin camera m-am uitat si la fereastra, cand un deget se misca la geam, o alertez pe varamea si mi-a zis, ee ti-s-a parut, dar dimineata cand ne-am trezit am povestit tot si verisoara mea a zis, si eu am vazut ot pegeam o lumina alba care zbura pe la mijlocul curtii ( s-a dovedit a fi ingerul lui tataie ), si ca a visat ca a luat-o cineva de mana in pat si i-a spus : asta e locul meu ), si dimineata cand s-a uitat bunica mea la noi a spus ca nea gasit, bagate una in alta, si un loc liber. iar mai tarziu am descoperit ca o bancuta, grea cu picioarele din fier trasa mai inspre geamul in care dormim noi. Bunicul meu ne-a pazit.

Si tot asa, cand am venit de la scoala, eram singura, cand am intrat in sufragerie, am simtit miros de parfum barbatesc.

Nu stiu daca cea cu parfumul este adevarata sau doar imaginatia mea, dar aceea cu bunicul meu este adevarata!

6 răspunsuri:
| Minks a răspuns:

Si cand te-ai trezit era dimineata, nu? laughing

| DakotaRoyse a răspuns:

Sigur stii ce e aia o intamplare? Ca ce ai povestit tu pare sa fie rezumatul unui film sau un cosmar. Daca era un cosmar imi pare rau, daca era un film, ai imaginatia prea bogata.

| Poinsettia a răspuns:

Ai facut ceva incantatii? Daca-i asa, nu te mira.winking Nu te juca, sunt chestii serioase. Unii oameni pot innebuni din cauza asta. Nu te juca.winking

| BlackRockShooter_7690 a răspuns:

A mea nu este infricosatore, este mai buna, dar m-am speriat la inceput.
am dormit o data la verisoara mea, care are 14 ani.am dormit in accelasi pat, nu prea era loc, iar parintii au dormit impreuna.verisoara mea nu are decat o mama si o sora mica, tatal ei e vitre.in noaptea aceea, l-am visat pe unchiul meu (tatal ei), care ne-a dus intr-un loc fericit si frumos, unde nu exista rau.
dimineata i-am povestit verisoarei si mi-a spus ca a avut accelasi vis.la micul dejun, magic, mancarea preferata a unchiului meu, care nu a mai fost in frigider de cand a murit,(din cauza ca matusa suferea prea mult sa aiba amintiri cu el)era acolo, gata pregtita, iar parfumul (sticla)era acolo. mi s-a parut starniu, dar stiam ca unchiul era acolo, pur si simplu.

| SkittlesS a răspuns:

Eu am fost in excursie la munte si in camera de langa noi, seara, erau niste fete care au vazut o persoana alba in geam ca o stafie care isi schimba forma adica se tot misca era foarte ciudat avea o forma foarte ciudata apoi a venit la mine in camera unde eram cu o fata in pat mama ce am urlat au venit si celelalte fete si am doarmit 5 intr-un pat simplu sad apoi de dimineata am aflat ca acolo a murit un copil nu se stie inca din ce cauze seara dar i-a fost gasit un cutit in abdomenul lui si erau pazite toate camerele!

| RoooneyThePuf a răspuns:

Woow... a mea nu e asa infricosatoafre:O
Eram anul trecut la bunica, iar de la etaj, se auzeau pasi, si ca si cum cineva se juca cu mingea.Cand am sunat-o pe sora mea, sa-i povestesc, ea radea de mine la telefon si zicea ca e bunicu`(care este mort). De atunci nu mai dorm singura la bunica, pentru ca stiu ca exista fantome acolo
big grin