| DanuTzCarbon a întrebat:

Tatal meu este de ceva vreme racit deci cam ce ar trebuie sa iau pentru el ceva medicamente sau ce? Are febra mare.

6 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Pui mic,
Daca tatal tau are febra mare, suna la ambulanta --- medicul de pe salvare care va veni, il va consulta si-i va recomanda medicamentele necesare--- este posibil, daca situatia o impune, sau il duca la spital. Sanatate tatalui!

| DanuTzCarbon explică:

Si cam in cat timp se vindeca aceasta raceala?

| Alice180297 a răspuns:

Incearca coldrex, modafen sau fervex, iar daca nu ii trece te sfatuiesc sa il consulte medicul de familie. insanatosire grabnica!

| Alexandra_5259 a răspuns:

Parcetamol, Algocalmin, Coldrex adulti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa consulti niste medici, sau mergi la farmacie si spui care sunt problemele si cum se manifesta (reactioneaza). Probabil iti va da un medicament sau nu stiu poate iti va reomanda si cred ca ii va face bine tatalui tau. Poate se bea un ceai fierbinte de ceapa si sa steie la caldura mare (in pat) pana va transpira de cateva ori.Sunt unele medicamente speciale pentru aceste lucruri, dar daca vrei poti sa faci si niste lucruri care oricine le face pe lnga ca ia medicamente. Poate sa bea ceaiuri calde, lapte cald si sa e fereasca de frig.Se poate sa fie ceva vrus, de aceea este recomandat consultul unor medici, farmaciti. SPER CA TE=AM AJUTAT.INSANATOSIRE GRABNICA TATALUI TAU! =]

| strutter a răspuns:

Spune-i sa mearga la doctor sau daca cunosti pe cineva care este asistent(a), si sa ii faca timp de 3 zile cate o injectie(POLIDIN). o sa ii treaca, crede-ma, mi-e mi-a trecut imediat:d