| Marijuanamr3 a întrebat:

Tinanad cont ca sunt multi si daca am lua toti droguri si am fi interlopi, ar mai exista fotbal, sporturi, scoala, munca si bataie prin cluburi? Adica bataie ar fi dar vreau sa zic ca nu prin cluburi ci prin strazi.

3 răspunsuri:
| Parmalat a răspuns:

Daca am fi toti interlopi am fi ca animalele: ne-am impusca si ne-am taia unii pe altii.

Intr-un mediu nesigur nu pot exista activitati sociale.

Uite de exemplu Somalia e condusa acum de warlords si de grupari teroriste. Exista un guvern legitim dar nu are putere, tarile vecine au fost nevoite sa trimita militari ca sa sprijine guvernul si sa previna extinderea haosului. Acolo nu exista activitati sociale, in primul rand e foamete fiindca nimeni nu mai munceste pamantul, in al doilea rand e razboi fiindca warlords-ii si gruparile teroriste nu vor sa cedeze puterea.

Asta s-ar intampla daca am fi toti interlopi, toata organizarea sociala s-ar distruge.

| ΞJustΞмэΞ a răspuns:

Ar fi o nebunie cu siguranta. Am avea toti bani si ne-am da mari care are mai multi bani. Ne-am bate ca sa obtinem banii lu' "vecinu' " ca sa ne mearga noua bine.
Si nu cred ca ar mai exista sporturi si scoala. Totul s-ar plati si s-ar aranja dupa interesele fiecaruia.

| valentino52 a răspuns:

Tu la absolut toate intrebarile faci legatura intre droguri si interlopi si fotbal. Nu vrei odata sa intelegi ca interlopi sunt cei care fac parte din grupari mafiote si nu se ocupa in mod special cu traficul de droguri si nici atat nu le consuma. Astia care ii vezi tu si din cate vad ii idolatrizezi sunt niste simpli golanasi de cartier drogati, poate si dealeri dar nu interlopi. Si daca lumea ar fi cum zici tu am fi doar niste animale unde cel mai puternic traieste.