| PupicelT a întrebat:

TPU, ce este mai exact narghileaua? thinking

Răspuns Câştigător
| Alberto123 a răspuns:

Narhileaua este un fel de tigare.dar este un tub inalt.cu un furtun.si in mijloc pui diferite arome(banana; portocala).etc.si tragi din furtunu ala...si faci mult fum...incearca.nu este nici drog nici tigare.este 100 la suta legal.

3 răspunsuri:
| alexamealexa a răspuns:

Narghileaua este un instrument de fumat oriental folosit în general în Orientul Mijlociu sau Africa, dar mai nou și în Europa și America. Originile sale se găsesc la granița Indiei cu Pakistanul.
Tutunul folosit astăzi la narghilea este o combinație de tutun și un amestec făcut din miere și fructe uscate. Fumul este filtrat prin apă rece pentru a-i oferi consistență.
http://www.frontnews.ro/imgs/alex/egipt/narghilea.jpg

| Flo999 a răspuns:

Http://media.roportal.ro/upload/Image/narghilea.jpg
asta e o poza cu o narghilea...
in sticla de jos pui apa, sus pui tutunul, apoi in acoperi cu staniol si peste staniol pui un carbune incins...
Dupa aceea poti fuma din acel tutun.
Tutunul de il pui nu e unu oarecare, e putin mai diferit. :)

| Raicuma a răspuns:

Un mod mai interesant de a fuma.