| darkhell217 a întrebat:

Narghileaua dauneaza?
daca da...de ce?

Răspuns Câştigător
| DenisaMetal a răspuns:

Fumatul de narghileaza este MULT mai putin daunator fata de fumatul de tigari! E aproape inofensiv!

6 răspunsuri:
| MrAngelus a răspuns:

Narghileaua – sau sisha, cum este numita in limbile arabe, este mult mai daunatoare decat tigara, pentrunarghilea ca determina o crestere a nivelului de monoxid de carbon din sange care poate provoca leziuni cerebrale sau pierderea cunostintei, potrivit unui studiu citat de BBC News Online.

Cercetarea privind efectele fumatului de narghilea, realizata de specialistii de la Departamentul Sanatatii si Centrul de Cercetare privind consumul de tutun, a invalidat mitul potrivit caruia acesta nu ar afecta sanatatea.

Tutunul folosit astăzi la narghilea este o combinație de tutun și un amestec făcut din miere și fructe uscate. Fumul este filtrat prin apă rece pentru a-i oferi consistență. Trecutul marcat de fumatul opiului și hașișului au adus o imagine negativă narghilelei din zilele noastre. Treptat, societatea acceptă narghileaua ca pe o pipă pentru tutun și nu ca un mod de a fuma droguri. Popularitatea narghilelei în Statele Unite și Europa este în continuă creștere de la introducerea sa în anii 1960, bucurându-se de o largă utilizare și în Japonia. Narghileaua cere timp și oferă răbdare, relaxare și o companie plăcută.

Surse: http://www.ecomagazin.ro/narghileaua-mai-daunatoare-decat-tigara/; http://ro.wikipedia.org/wiki/Narghilea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://ro.wikipedia.org/wiki/Narghilea Tutunul folosit astăzi la narghilea este o combinație de tutun și un amestec făcut din miere și fructe uscate. Fumul este filtrat prin apă rece pentru a-i oferi consistență. Trecutul marcat de fumatul opiului și hașișului au adus o imagine negativă narghilelei din zilele noastre. Treptat, societatea acceptă narghileaua ca pe o pipă pentru tutun și nu ca un mod de a fuma droguri. Popularitatea narghilelei în Statele Unite și Europa este în continuă creștere de la introducerea sa în anii 1960, bucurându-se de o largă utilizare și în Japonia. Narghileaua cere timp și oferă răbdare, relaxare și o companie plăcută.

| Jackal7 a răspuns:

Depinde, daca tragi ca nebunu in fiecare zi iti poate dauna. Da baga joint-uri sau blunt-uri frate, sau ia-ti un vaporizator daca vrei sa fi mai eco si sanatos.

| BallerVD a răspuns:

Nu dauneaza. spun din experienta.

| AnyaAna1997 a răspuns:

NARGHILEÁ ~éle f. Lulea orientală, având un tub lung, al cărui capăt de jos comunică cu un vas cu apă parfumată, prin care trece fumul înainte de a fi inspirat. /

| Annonimuss a răspuns:

Nu, acum 2 zile am fost la narghilea si nu am patit nimic, nu cred ca dauneaza