| RalucutzaFarmer a întrebat:

TPU m-am plictisit rau de tot n-am ce face dati idei FUNDA

8 răspunsuri:
| Magnifico a răspuns:

Daca te plictisesti ai putea face cateva din urmatoarele lucruri pe care le fac eu ca sa treaca timpul mai repede.Un prim lucru ar fi sa te folosesti de calculator (de ex:eu mi-am facut cont pe un site cu remi si joc in timp ce ascult muzica-trece foarte repede timpul-,ai putea face la fel sa iti faci un cont pe un joc online si sa te joci pe el,ori ai putea sa vorbesti pe messenger,un chat cv,dar sa fie online caci niciodata nu te vei plictisi sa stai de vorba cu alti copii).Ori ai putea sa te folosesti de televizor.(Gasesti un post pe care se difuzeaza ceva care iti place,si daca te lasi prins de acel lucru nu vei fi plictisit cu siguranta)O alta metoda ar fi sa mai iesi putin din casa. Timpul trece repede in oras, sau poti sa faci o plimbare cu prietenii, nu vei simti efectele plictiselii. Sper ca te-am ajutatwinking Bafta

| DianaScorpio a răspuns:

Copy/paste la un raspuns pe care l-am mai dat la intrebari asemanatoare:

Asculta muzica, picteaza sau deseneaza, uita-te la un film sau la un documentar, citeste o carte, fa-ti temele, apuca-te si fa treaba prin casa (putin curat, spalat de vase, mancare, etc), suna-ti cate un/o prieten/a, invita pe cineva sa iasa cu tine afara, etc. Sunt foarte multe optiuni, mai poti gasi si tu destule.

| MaryD a răspuns:

Si eu am aceiasi problema,fa-ti un hobby sau,
acum e iarna,ia-ti gasca si mergi la patinoar, la un sanius, nu stiu undeva in oras.Viziteaza-ti vechii prieteni.Da o petrecere, si fa o prajitura.Invata lucruri noi.

| jwrules a răspuns:

Salut...am observat dupa nume ca esti fata.Ok nici o problema de ajut eu. Daca te plictisesti poti:sa citesti o carte,sa vezi un film bun,sa iesi pe afara,la patinoar,cu rolele,sa mergi la cinematograf,sa iesi cu prietenii,sa joci jocuri pe calculator,sa stai pe retele de socializare,sa dansezi,sa canzi(daca ai voce),sa faci gimnastica,sa mergi la shopping,sa joci jocuri(monopoli,nu te supara frate etc),sa alergi,sa te plimbi,sa asculti muzica,sa faci teme(exercitii),sa citesti bancuri,sa reciti poezii,sa compui poezii/povesti, sa barfesti cu prietenele, sa suni o prietena/prieten sa vina la tina etcc... fundahappy

| dariuseca a răspuns:

Ia o masa din casa scoateo afara si pune la vanzare lucrurile de care nu mai ai nevoie. funda?

| xA1n2r a răspuns:

Joaca-te cu calugaru ^_^

| Corynutz_Corina_1987 a răspuns:

Uita-te la televizor la tot felul de chsti, iesi la un suc o prejitura cu prieteni, intra pe laptop sau calculator pe jocuri pe youtubee pe tot felul de chesti amuzante horror fa-ti de cap sper ca te'am ajutat happy funda?